Як боротися з пероноспорозом на огірках: корисні поради
У огірків жовтіє листя? Не списуйте усе на осінь. Це швидше за все ознака грізного захворювання — несправжньої борошнистої роси, або, як її називають, пероноспорозу, інформує Ukr.Media.
Слідкуйте за листям
Ця недуга б'є лише листя, на якому з'являються жовтувато-бурі плями. Вони зливаються, листя жовтіє і відмирає. Ріст рослин, уражених недугою, сповільнюється або повністю припиняється. Плоди будуть не такими смачними та запашними.
Тому весь час стежте за бадиллям. Якщо раптом почало жовтіти поодиноке листя, одразу видаляйте його. Коли пожовтіє багато листя, видаляти вже пізно.
Інкубаційний період несправжньої борошнистої роси триває лише три дні.
Якщо хворіє уся ділянка, то це означає, що винним є неякісне насіння. Воно було або заражене, або сорт просто нестійкий.
Сорти огірків зі стійких: Фенікс, Малюк, Кораловий риф, Янус, Зірниця, Слов'янський та ін.
Якщо хвороба з'явилася у розпал літа, то треба застосовувати фунгіциди: Ордан, Акробат, Ридоміл, Оксихом, Браво… Але термін очікування у них не менший за 20 днів, що для огірків, які почали плодоношення, є нереальним. Врожай треба збирати кожні два дні. Від квітнення до збору плодів минає лише тиждень.
Тому багато городників обробляють рослини 1 % бордоською рідиною. Але з нею треба бути обережнішими: їсти плоди можна не раніше ніж через 10-15 днів. Більш безпечна суміш — 2 г перманганату калію і 2 г порошку борної кислоти на 10 л води. Борну кислоту треба розчиняти гарячою водою.
Посилити імунітет можна, якщо рослини кожні 10-15 днів обприскувати розчином сечовини, 100 г на 10 л води, і мікроелементів. Для цього можна додати у розчин Кристалон або Поліфід…
Окрема "житлоплоща"
Забійність хвороби залежить від погоди. Якщо температура повітря знизилася до + 15…+ 16° С і весь час йдуть дощі, то це означає, що рослини у великій небезпеці. Вберегти врожай може плівка або спанбонд. Тому зараз у особливій пошані теплиці, як саморобні, так і магазинні. У них огірки плодоносять до пізньої осені, коли у городі вже усе засохло.
Але не садіть їх разом з помідорами, перцем і баклажанами. У них дуже різна агротехніка. Те, що для одних є доречним, для інших є дуже поганим.
Врожайна вертикаль
Якщо огірки ростуть просто на грядці, то проживуть вони значно більше, якщо поставити шпалеру. На шпалері і врожайність вища, і збирати плоди легше. Крім того, врожай на вертикалі дозріває на кілька днів раніше. Але пам'ятайте, що у зірваному вигляді огірки не дозрівають як помідори. Виняток — лише жовті перестиглі плоди. Їх на насіння зривають і залишають дозрівати на підвіконні. Аж до бродіння. Але нам у зеленцях потрібне не насіння, а відмінний смак і приємний аромат.
Знищення огіркових батогів
Коли рослини завершать плодоношення, не забудьте спалити огіркові батоги, оскільки грибок зимує у засохлих листочках. А закопавши їх у землю, ми дозволимо недузі зберігатися протягом багатьох десятиліть, чекаючи на вдалий момент.
Джерело: ukr.media