Як обрізати декоративний виноград восени, коли дачний сезон завершується
Декоративний виноград залишається однією з найпопулярніших ліан для ландшафтного дизайну. Він дуже морозостійкий, і листя стає яскравішим у міру наближення холодів. Декоративний виноград саджають біля опори, щоб створювати щільні екрани з листя, однак, щоб елегантність не перетворювалася на безлад, слід проводити регулярну обрізку, інформує Ukr.Media.
Декоративний виноград — чудове доповнення до будь-якого саду прохолодного клімату, де потрібна в'юнка рослина з фантастичними осінніми кольорами. Ця сильна ліана, що дає яскраве зелене листя навесні та влітку і яскраві помаранчеві та червоні тони восени, славиться як майже невразлива і не приваблює шкідників. Літні квіти непоказні і зазвичай супроводжуються невеликими чорними гіркими ягодами, тобто неїстівними. Темно-зелене листя набуває теплих осінніх відтінків перед листопадом.
Теоретично обрізка декоративного винограду виконується за принципом чим пізніше, тим краще, ближче до зими, щоб привести лози в порядок і стимулювати здоровий ріст до наступного сезону. Але ніхто не заважає виконати обрізку і восени — тоді, коли зручно. У будь-якому випадку, не відкладайте це до весняного сокоруху, оскільки виноградні лози в цей час можуть виділяти велику кількість соку, що може призвести до загибелі пагонів.
Декоративний виноград може досягати висоти близько 7-10 метрів і ширини в 2,5 метра, листя має форму справжнього виноградного листка, а рослина відмінно підходить для декорування альтанок, решіток, стін і парканів, а також для створення пишних зелених навісів над зоною відпочинку на відкритому повітрі. Його можна вирощувати в контейнерах всюди, де простір обмежений, додаючи висоту і об'єм цим областям.
Для обрізки почніть з виділення найвитриваліших і здорових стебел і видаліть усі інші до основи, включаючи мертві та хворі. Подивіться на стебла, що залишилися, щоб відрізнити стару деревину і нову. Стара деревина — з лускатою корою, а нова має світло-мідний колір. Усі молоді пагони нової деревини, які з'явилися і переплелися один з одним, обрізаються до двох або трьох бруньок. Загалом, на одному стеблі варто залишити близько чотирьох пагонів, які широко розташовані на кожному стеблі, і обрізати всі інші.
Також корисно прибрати будь-які заплутані стебла або лози, що ростуть за межами бажаної вами області. Частина краси декоративного винограду полягає в тому, що лози виглядають природними, але естетика втрачається, коли замість здорових і енергійних ліан на опорі висять сплутані клубки з відмерлими частинами. Хороший потік повітря і низький рівень вологості також є бонусом і профілактикою грибкових хвороб листя.
Джерело: ukr.media