Як правильно обрізати малину, щоб ягоди були крупними
Для того, щоб малина була крупною, потрібно докласти чимало зусиль, але після того, як все буде зроблено правильно, результат вас обов'язково порадує. Досить мінімум знань і гострий секатор, щоб насолоджуватися урожаєм, якому позаздрить будь-який дачник, інформує Ukr.Media.
Правила обрізки кущів навесні
Кожну весну потрібно вкорочувати торішні стебла приблизно на третину свого зростання. Точні параметри довжини вказувати нерозумно, оскільки деякі кущі є високими, а деякі – низькорослими. Також потрібно обрізати всі гілки, які вже встигли засохнути і не плодоносять, не кажучи вже про відсутність листя.
Обрізка кущів влітку
З настанням теплих літніх днів потрібно обрізати всі молоді пагони, які виростають і віднімають у куща багато сил і енергії. Таким чином, загальна сила куща буде спрямована саме на основні гілки куща, що призведе до підвищення врожайності і розмірів ягід.
Обрізка кущів восени
Малина – це така рослина, яка під час свого плодоносного циклу сильно виснажує землю, тому також потребує підживлення грунту.
Щоосені необхідно вистилати навколо куща шар перегною висотою до 10 сантиметрів. Перегній можна залишити до наступного літа. Також відмінним підживленням буде розчин з вмістом фтору і кальцію, яким потрібно рясно полити землю в кінці осені.
Посилення куща
Для того щоб вага ягід малини не заважала кволим гілкам, потрібно зробити підпори з міцних паличок. Їх потрібно встановити неподалік від гілки і підв'язати її за допомогою мотузки з тканини або шматка старої футболки.
ВАЖЛИВО!
На одному місці кущ малини можна вирощувати не більше 10 років, оскільки після цього часу врожайність різко впаде. Потрібно підготувати інше місце і через 10 років пересадити кущ.
Підготовка куща до зимової сплячки
Для того, щоб кущ малини зміг нормально пережити зиму і порадувати вас влітку стиглими і великими ягодами, слід підготувати його до зими. Для цього потрібно загнути всі гілки куща таким чином, щоб вони були притиснуті максимально низько до землі. Таким чином сніг буде вкривати гілки і захищати їх від холодів.
Джерело: ukr.media