Як садити малину: підготовка ґрунту, вибір місця і догляд

Малина — одна з найпоширеніших рослин на садових ділянках. Часто вона займає великі площі і сильно розростається, тому деякі садівники вважають, що догляд за малиною потрібен мінімальний. Однак це не так. Якщо не знати, як доглядати за малиною, вона може сильно загуститися гілками, але врожай ягід при цьому різко впаде. І виходить, що площа садової ділянки витрачається нераціонально, інформує Ukr.Media.

Як правильно садити малину

Садити малину можна різними способами, але найбільш популярні з них:

  • у вигляді смуги. При посадці смугою, навпаки, бічні пагони відрізаються з метою підтримки форми посадки. Досвід показує, що малина, висаджена смугою, приносить більший урожай.
  • окремими кущами. При кущовому способі рослина захищається опорним матеріалом і розростається за рахунок бічних пагонів.

Коренева система малини здатна дуже швидко розростатися, збільшуючи кількість пагонів. Щоб уникнути сильного розростання куща, в ґрунт навколо малини закопують на глибину 30 см листи заліза або шиферу.

Перед посадкою малини ґрунт необхідно ретельно удобрити органічними добривами, після чого глибоко перекопати, змішуючи шари. Не забувайте про таке безцінне джерело поживних речовин, як сидерати — вони і структуру ґрунту поліпшать, і збагатять її, і захистять.

Малину розмножують саджанцями — однорічними пагонами зі здоровою кореневою системою довжиною не менше 15 см. Саджанці повинні бути міцними, товщиною не менше одного сантиметра в нижній прикореневій частині. Перед тим, як садити малину, саджанці обрізують, залишаючи у висоту близько 30 см, обрізають також пошкоджені коріння до їх здорових ділянок. Традиційний час посадки малини — весна (до розпускання бруньок) і осінь (у другій половині вересня або за два тижні до настання заморозків). Але також можна садити і влітку.

Якщо посадку придбаних саджанців доводиться відкласти на час, то їх прикопують в землю. Після посадки саджанці потрібно рясно полити, полив потрібний і старим кущам влітку хоча б один раз на два тижні. Крім того, малину слід обережно розпушувати на глибину не більше п'яти сантиметрів.

Малина не любить не тільки нестачу вологи, але і не переносить заболочені ґрунти, де коріння слабшають і згодом загнивають. Добре впливає на зростання малини мульчування ґрунту, яке оптимізує повітряно-водний мікроклімат поверхневого ґрунтового шару.

Як доглядати за малиною

Для отримання регулярного рясного врожаю мало знати, як садити малину — потрібно ще і ретельно за нею доглядати. Малина являє собою чагарник з обмеженим до двох років терміном життя надземної частини і багаторічною кореневою системою.

Малина може рости на одному місці більше двадцяти років, однак найкраще періодично оновлювати посадку, інакше до кінця цього терміну вона значно виродиться: врожаї стануть мізерними, а ягоди дрібними і не такими смачними. У середньому, площа під насадження малини виділяється терміном на десять років, це оптимальний термін її гарного плодоносіння.

Малина має стрижневу кореневу систему, яка буває досить дрібно заглибленою, і харчування кореневих відростків відбувається на глибині не більше 30 см. Тому вона потребує родючого ґрунту з хорошими показниками з вологозатримки. У силу такого поверхневого розташування, коріння дуже чутливі до морозів, і для мінімізації їх впливу слід садити малину в місцях великого накопичення снігу, який захистить коріння від вимерзання.

Досвідчений садівник, який знає, як садити малину результативно, підтвердить: ідеальне місце для цієї рослини — біля огорожі, хати, стодоли. Навесні сніг, який тане, дасть кущам необхідну кількість вологи для активного росту та формування ягід.

Гілки малини досить крихкі, тому вимагають підв'язки до опор, наприклад, кілочків. Для зручного збору ягід між рядами малини можна насипати смуги щебеню.

Обрізка малини

Дуже важливим фактором догляду за малиною, який впливає на успішний ріст і розвиток куща, є його правильна обрізка. Як вже було сказано, гілки малини мають термін життя на два роки.

На другий рік вони дають хороший урожай. Обрізанню піддаються гілки і пагони за межами площі посадки, а також молоді пагони, які виросли пізніше липня. Крім того, навесні для кращого плодоношення обрізають і верхівки плодоносних гілок.

Помічено, що різна довжина обрізки гілок малини навесні впливає на строки плодоношення. Таким чином, обрізавши різні кущі на різну висоту, можна домогтися рівномірного і більш тривалого періоду збору ягід. На зиму гілки малини можна пригинати до землі, закріплюючи дугами з дроту і вкриваючи утеплюючим матеріалом.

Знаючи, як доглядати за малиною, і приклавши трохи зусиль, можна отримати відмінний урожай цієї ароматної літньої ягоди.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *