Як самостійно виростити бамбук вдома
Сьогодні поговоримо про вирощування в домашніх умовах бамбука. Правду кажучи, бамбуком він не є. Рослина під цією назвою тільки схожа на довгу траву, яка досягає у висоту до 40 м. В домашніх умовах ми вирощуємо не що інше, як різновид Драцени – Драцену Сандера, інформує Ukr.Media.
Бамбук росте на території Азіатського континенту, в субтропіках і вологих тропіках. Він широко використовується у всіх сферах життя, в будівництві, в кулінарії, в побуті, в рій виробництві. Вироби з бамбука дорого цінуються завдяки своїй зносостійкості, легкості, довговічності, екологічності та міцності.
Як виростити бамбук
Незважаючи на своє походження, виростити бамбук у себе на підвіконні не складе праці. Виростити бамбукові зарості можна двома способами: з насіння або поділом куща. Ви можете придбати насіння і виростити бамбук з нуля самі, або купити готовий саджанець у квітковому магазині. Щоб отримати саджанці в домашніх умовах, потрібно придбати або зробити міні-теплицю. Такі теплиці містять в собі все необхідне для вирощування бамбука. Міні-теплиця являє собою форму з осередками, в яких є торф'яні таблетки і кришка для створення парникового ефекту.
Теплиця розрахована на отримання великої кількості саджанців. Але якщо вам так багато не треба, зробіть простіше. Висійте насіння в плоский лоток, наповнений грунтом. Грунт візьміть легкий – для хорошого проходження повітря і води. Це може бути торф в рівних пропорціях з перегноєм або глинисто-дерниста земля.
Перед посівом насіння потрібно підготувати. Щоб збільшити шанси на виростання, потрібно замочити насіння у воді. У скляний посуд наберіть теплої води і помістіть туди насіння на добу. Тримайте ємність в теплому місці, щоб вода підтримувала тепло. Можна також прикрити її серветкою.
Лоток з посівами тримайте на світлому місці, без доступу прямих сонячних променів. У період пророщування насіння дотримуйтеся в приміщенні температури +20-30 градусів. Чим свіжіше насіння, тим більше шансів, що всі вони проростуть.
Як правильно доглядати за бамбуком
Щоб бамбук радував вас, дотримуйтесь нескладних правил догляду. Підросші паростки розсадіть по окремих горщиках. Для низькорослих декоративних видів візьміть горщик, для більш високих підійдуть діжки. Горщики і діжки повинні бути в міру просторими, тому, що бамбук швидко розростається.
Найважливішим аспектом у догляді за бамбуком є полив. Полив кімнатної рослини відрізняється від поливу бамбука, що росте у відкритому грунті. При недостатній вологості повітря потрібно інтенсивно поливати рослини. Але слід пам'ятати, що перезволоження шкідливе для бамбука. Про те, що бамбук отримав велику порцію води говорять мляві звисаючі листя. Якщо ви спостерігаєте у рослини скручені в трубочку листя, значить поливу недостатньо. Для поливу беріть відстояну або краще талу воду без вмісту хлору.
Бамбук вимагає цілорічних підживлень. У весняно-літній час підживлювати рослину потрібно щотижня, восени і взимку не частіше разу на місяць.
Бамбук не любить температурних перепадів. Вибирайте для проживання бамбука приміщення без протягів. Як не любить тропічний гість холоду, так і не побажає виростати поблизу з опалювальними конструкціями. Засуха і висока температура негативно позначаться на листках рослини. Найкращою для зростання бамбука є температура в межах +16+35 градусів.
Щоб бамбук активно розвивався, важливе і освітлення в приміщенні. Ідеально підходить для гармонійного розвитку бамбука розсіяне світло. Уникайте прямих сонячних променів, які викликають опіки на листках.
Бамбук, що росте в горщиках, пересаджують щорічно, а екземпляри в діжках – кожні 2-3 роки. Ви самі помітите, що рослині стане тісно – коріння почнуть виповзати з дренажних отворів в горщику.
Інструкція з пересадки бамбука:
- На дно більш просторого горщика або діжка покладіть товстий шар дренажу.
- Візьміть грунт, що складається з листової землі, дернової землі і крупного піску в пропорціях 2:4:1. Для того щоб грунт краще наситився повітрям, додайте в нього трохи дрібної битої цегли.
- У горщик методом перевалки встановіть рослину, яка потребує пересадки і заповніть порожнечі підготовленим грунтом.
- Грунт за мірою наповнення трохи утрамбуйте, щоб надати рослині стійкість.
Чим хворіє бамбук і як допомогти рослині
Іноді Драцена може почувати себе погано.
- Листові пластини скручуються. Бамбук страждає від різких і частих перепадів температури. Поміняйте рослині місце проживання.
- Уповільнення зростання. Сигналізує про надмірний полив. Не зволікайте і швиденько витягайте драцену. Огляньте кореневу систему на наявність гнилі. Уражені корені видаліть і пересадіть рослину у свіжий грунт.
- Кінчики листя стають бурими. Причина – сухість повітря, нестача вологості, протяги.
- Жовті листя. Рослина бажає підкріпитися азотними добривами.
- Бурі плями на листках. Ви забули полити рослину вчасно.
- На листках з'явилися світлі сухі сліди. Драцена постраждала від прямих сонячних променів.
Таким чином, ви дізналися трохи більше про бамбук та його вирощування в домашніх умовах. Ви можете спробувати самостійно виростити на підвіконні бамбук, правильно доглядати за ним, знати, що потрібно рослині і які хвороби можуть вражати.
Джерело: ukr.media