Як точно вгадати з першим підживленням озимого часнику
Часник є цінною та поширеною культурою для зимової посадки. Однак часто можна помітити, що навесні, після сходу снігу, листя часнику може почати жовтіти, повідомляє Ukr.Media.
Це відбувається внаслідок ущільнення ґрунту після зими та утворення корки. Тому грядки з озимим часником і цибулею слід обережно розпушити, щоб корені мали доступ до кисню. Проте підживлювати рослини поки що не рекомендується.
Через два тижні можна приступати до підживлення часнику. Щоб це було ефективним, ґрунт має бути добре прогрітим: на глибині 10 сантиметрів температура повинна становити не менше 8-10 градусів — перевірте термометром. За таких умов часник зможе найкраще засвоювати необхідні поживні речовини.
Перше весняне підживлення озимого часнику — це аміачна селітра, яка надає рослинам легкозасвоюваний азот. Для приготування розчину необхідно розчинити 20 грамів селітри та 20 грамів сульфату магнію в 10 літрах води.
Сульфат магнію не тільки забезпечує часник магнієм, але й сіркою, що є важливим для росту цибулинних рослин, включно з часником. Також в підживлення рекомендується додати будь-який стимулятор росту коренів, що сприятиме розвитку кореневої системи, що в свою чергу призведе до збільшення розміру цибулини.
Навколо зубців часнику потрібно створити заглиблення глибиною приблизно 8 см і заповнити їх приготовленим розчином для підживлення. Після внесення добрив заглиблення слід засипати, щоб уникнути випаровування вологи.
Також можна використовувати натуральні добрива, такі як деревний попіл. Він містить фосфор, кальцій, калій та безліч мікроелементів. Для підживлення рекомендується застосовувати сухий деревний попіл, вносячи приблизно половину склянки на квадратний метр.
Джерело: ukr.media