Як виростити кріп на підвіконні з насіння | 100 ІДЕЙ

Як виростити кріп на підвіконні з насіння

Кріп – це однорічна пряна рослина, розмножується насінням. Улюблений багатьма господинями, його додають у салати, супи та другі страви. Вирощування свіжого кропу на підвіконні в квартирі вимагає деяких знань в агротехніці і невеликої підготовки. Знадобиться глибокий горщик, земля і насіння, інформує Ukr.Media.

Як вибрати сорт

Щоб урожай зелені радував, слід вибирати невибагливий і урожайний сорт. На упаковці повинно бути вказано, що рослина добре росте навіть при поганому освітленні і в обмеженому просторі. Кріп в горщику розвивається набагато гірше, ніж у відкритому ґрунті, тому до вибору сорту потрібно поставитись уважно. Спеціального посівного матеріалу для вирощування в умовах квартири агрономами поки не виведено. Вдалі варіанти для домашнього розведення:

  • «Спаржевий букет»;
  • «Супердукат»;
  • «Грибовський»;
  • «Пучковий».

Перед посівом насіння замочують на 12-24 годин у воді кімнатної температури, для того, щоб прискорити його розвиток і зростання в землі.

Підготовка грунту

Різні культури вимагають абсолютно різного складу і якості грунту. Для вирощування зелені кропу добре підходить легкий живильний грунт з нейтральною реакцією. Також можна використовувати універсальний грунт для розсади, який продається в садово-городніх магазинах.

Порада: кріп зростає досить швидко, а хороший грунт і так багатий всіма мікроелементами, тому зелень в горщику не вимагає додаткового добрива.

Місце в квартирі

Навесні і восени кріп добре росте на південній стороні, де більше сонячного світла. Влітку цю культуру краще розташовувати на східному або західному підвіконні, куди не потрапляють прямі промені сонця. Якщо в квартирі немає достатньо світла, кріп зросте тонким і позбавлений смаку – тому доведеться або придумати джерело штучного освітлення, або відмовитися від цієї затії.

Вибір горщика

Міні-город на підвіконні можна вирощувати абсолютно в будь-якій тарі. Єдина вимога – це повинні бути індивідуальні горщики, щоб можна було здійснювати посів з деякою періодичністю. Простіше всього використовувати керамічні або квіткові пластикові горщики, які вже є в будинку. В першу чергу варто орієнтуватися на власні естетичні побажання, а для кропу немає ніякої різниці в якій ємності рости.

ВАЖЛИВО! У горщику обов'язково повинні бути отвори для видалення надлишків води після поливу.

Посів

Важливий момент у вирощуванні будь-якої рослини – це її посадка.

Посівні етапи:

  • На дно горщика викласти дренаж.
  • Насипати грунт і ущільнити.
  • Викласти попередньо замочене насіння на деякій відстані один від одного.
  • Зверху насипати землю (або суміш торфу й перегною) товщиною 2 см, ущільнити.
  • Акуратно (можна через сито) полити водою кімнатної температури.
  • Затягнути горщик харчовою плівкою для створення ефекту парника до появи перших сходів.
  • Горщики тримати у світлому і теплому місці при температурі біля +20 градусів.
  • Догляд та полив

    Сам процес вирощування кропу на підвіконні полягає в регулярному поливі. Важливо стежити, щоб грунт не висихав. Воду, яка стекла з горщика в піддон, необхідно відразу ж вилити.

    Крім зрошення для нормального розвитку кропу потрібне світло. Важливо стежити за цим моментом і за потреби забезпечити штучне освітлення в ранковий і вечірній час доби. Лампи денного світла розташовують на висоті 50 см від горщиків. «Світловий день» для зелені повинен тривати не менше 15 годин на добу.

    Додаткові поради по догляду:

  • Оптимальна температура повітря в приміщенні +18 – +20 градусів.
  • Чим тепліше в кімнаті, тим довшим повинен бути «світловий день».
  • Після появи сходів у перший тиждень бажано відкривати на ніч кватирку, щоб пагони рослин не витягувалися.
  • При появі бур'янів негайно видаляти.
  • Раз в день горщики потрібно повертати. Щоб паростки росли прямо вгору, а не схилялися у бік.
  • Легше всього вирощувати зелень на підвіконні в період з березня по серпень.
  • ВАЖЛИВО! За потреби активно зростаючі пагони можна прищипувати, це провокує розгалуження і відростання нових листочків.

    Збір врожаю

    Приблизно через 30 днів після появи сходів, можна збирати урожай.

    Щоб забезпечити для себе постійну присутність свіжої ароматної зелені – посадки здійснюють щотижня. Таким чином, можна буде регулярно отримувати пучки кропу не виходячи з дому.

    Вирощування кропу на підвіконні – досить зрозумілий і простий процес, з яким при бажанні впораються навіть діти-підлітки, а наші поради допоможуть. Корисні властивості кропу і його приємний аромат роблять цю зелень незамінною на будь-якій кухні. Це пряна рослина містить у своєму складі масу вітамінів і мікроелементів, необхідних людині. Мати власний міні-город на підвіконні – не тільки цікаво і смачно, але і дуже корисно.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...
    Поділіться своєю знахідкою

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *