Кілька народних прикмет про квіти черемхи
Весняні зміни у природі завжди були бажаними, довгоочікуваними. Пробудження кожної рослини сприймалося як знакова подія, що означає перемогу життя над сном, інформує Ukr.Media.
Навіть зараз у той час, коли квітне черемха, згадуються старовинні народні прикмети. Народна прикмета говорить, що черемха, яка квітне, — важливий показник погодних змін. За особливостями утворення суцвіть роблять висновок про майбутній врожай. Ці повір'я мають багатовікову історію, у них люди вірять. Тому, коли квітне це дерево, люди намагаються спостерігати за ним, помічати усі тонкощі.
Погодні прикмети про черемху
Народним повір'ям про погоду довіряють майже усі. Багатовікові зусилля народу, який прагнув виробити струнку систему прикмет-підказок сьогодні сприймаються як казка або як фольклор. Незважаючи на кліматичні катаклізми, народні прикмети про черемху не втрачають своєї актуальності.
Найпопулярніші прикмети
Землеробські прикмети про черемху
Організація повсякденного побуту велася згідно з церковним календарем. Однак не меншу роль у плануванні життя грав землеробський календар. Роботи у полі, городі чітко регламентувалися засадами, що створювалися століттями. Мітками або точками відліку для садівників були періоди квітнення певних рослин.
Квітнення черемхи можна часто зустріти у народних повір'ях. Коли черемхове дерево квітне, одягається у білосніжне вбрання, говорять про настання весни. З цього часу слов'яни починали сіяти пшеницю, просо, а вже значно пізніше — садили картоплю. Стародавні прикмети про квітнення черемхи є актуальними й зараз, оскільки вони допомагають визначити ступінь прогріву землі.
Кількість суцвіть — важливий показник. За особливостями квітнення роблять висновок про багатство майбутнього врожаю. Велика кількість суцвіть віщує повні засіки. Якщо деревце погано квітне — це поганий знак, що сигналізує про незначний врожай восени.
Існує народна прикмета, яка попереджає про небезпеку сусідства з черемховим деревом. Кажуть, що у будинку не будуть жити чоловіки, якщо коренева система цього дерева потрапила під будівлю. Якщо неодмінно хочеться, щоб черемха росла на ділянці, варто обрати місце, яке буде віддаленим від житла. Якщо паросток виросте близько до житла, то його радять пересадити подалі. Знищувати його повністю заборонено, оскільки жорстокість матиме негативні наслідки.
Важливо! Сучасний варіант старовинного повір'я пов'язаний з пірсингом. Молодь впевнена, що проколи, які зроблені у час, коли квітне черемха, швидко гояться і не запалюються.
Магічні прикмети про черемху
За допомогою цієї рослини причаровують вподобаних людей. Сила її запаху порівнюється з силою потягу, яку передають об'єкту під час ритуалу. Як людину тягне понюхати дрібні запашні квіточки, так і причарованого має тягнути до того, хто проводить ритуал.
Досвідчені чаклуни легко розпізнають псування на людині. Якщо є підозри, що людина стала жертвою пристріту, псування, використовують черемхову гілочку, щоб перевірити це припущення.
Гілку обирають молоденьку, свіженьку. Зрізають її на повний місяць, приносять додому, кладуть на підвіконня. Там гілка лежить до повного висихання. Перевіряють гілочку через тиждень після зрізання. Прикмети чаклунів про черемху кажуть, що ознакою пристріту є ламкість гілочки через 7 днів після того, як її заготовили.
Народний поголос говорить, що сила дерева, яке квітне, позбавляє від мук нерозділеного кохання. Щоб душа ожила, треба стояти під черемховою кроною або прогулюватися у безпосередній близькості від неї. Її квітнення позитивно впливає на нервову систему, покращує емоційний стан.
Джерело: ukr.media