Кока-кола в саду і на городі

Виявляється, кока-колу на дачі можна використовувати не тільки для пікніків. Пропонуємо кілька рецептів, які дозволять вам захистити рослини від шкідників і підвищити врожайність, інформує Ukr.Media.

Кока-кола – один з найбільш суперечливих напоїв в історії людства. Хтось цінує його за приємний смак і здатність покращувати настрій. Хтось ненавидить за шкоду, яку кола завдає здоров'ю людини. Для напою знайдено чимало способів застосування в побуті. Але сьогодні ми пропонуємо вам подивитися на нього з іншого боку – як на засіб для саду та городу.

Використання кока-коли можна віднести до народних засобів. Цей напій доступний за ціною, безпечний для врожаю і його можна знайти практично в будь-якому магазині. Приготувати розчини на основі коли дуже легко. І для роботи не знадобиться ніяких засобів особистого захисту, оскільки напій нешкідливий для шкіри та органів дихання.

Своїм особливим властивостям кока-кола зобов'язана одного з інгредієнтів – ортофосфорної кислоти, яка дозволяє очищати різні матеріали від забруднень, а також згубно діє на комах.

Кока-кола проти попелиці та мурах

Завдяки своєму складу кока-кола вважається непоганим інсектицидом, який здатний впоратися з такими небезпечними шкідниками, як тля і мурахи. Цукор, що входить до складу напою, приклеїть комах до рослини і не дозволить їм продовжити харчування соками рослин, а кислота завдасть шкоди зовнішній оболонці комах.

Для приготування розчину вам знадобляться: 2 л кока-коли та 7 л води. Ретельно струсіть флакон, щоб з неї вийшов вуглекислий газ, змішайте інгредієнти і обприскайте плодові дерева і чагарники. Стежте, щоб рідина потрапила і на зворотну сторону листя. Ефект буде помітний вже після першої обробки. Якщо комах дуже багато, кількість води зменшіть до 2 л, зробивши розчин більш насиченим. Головна умова: обприскування потрібно проводити регулярно протягом 1-2 тижнів.

Не обприскуйте рослини колою в період формування суцвіть, інакше пелюстки склеятся, і плодів не буде. Також концентрований розчин коли може пошкодити молоді листя, тому сильніше розбавляйте засіб водою.

Правда, такий розчин не надто подіє на мурах. Їх можна вигнати з дільниці іншим способом: заливаючи колу всередину мурашника.

Кока-кола проти слимаків та равликів

Якщо вам набридло боротися зі слимаками і равликами, які псують листя і плоди, почастуєте їх кока-колою.

Налийте трішки напою в неглибокі ємності і прикопайте біля місць, де найчастіше зустрічаються шкідники. Солодкий аромат приверне молюсків, а кислота стане для них смертельною. Забравшись в миску, слимаки вже не зможуть звідти вибратися. Вам залишиться тільки прибрати скупчення загиблих шкідників з ділянки і підготувати нові пастки.

Аромат кока-коли може залучити мурах, ос, жуків, метеликів та інших садових шкідників. Замість неї також використовують пиво, сік, сироп тощо.

Індійські фермери часто застосовують кока-колу для боротьби зі слимаками.

Кока-кола проти колорадського жука

Колорадського жука вже не так легко налякати пестицидами, тому кока-кола стане відмінною альтернативою хімічним препаратам. Лише через пару днів обприскування жуки та їх личинки почнуть відчувати дискомфорт і знизять свою активність. Великий плюс, що застосовувати напій можна навіть у період дозрівання врожаю, коли використання пестицидів небажане.

Перед обприскуванням кока-колу рекомендується розбавляти, інакше на солодкий запах прилетять інші комахи, а листя рослин стануть занадто липкими. Але деякі дачники навпаки використовують чистий напій, щоб швидше знищити шкідників. Розведіть 2 л кока-коли в 2, 5 або 7 л води, залежно від кількості шкідників, і обприскуйте листя картоплі, уникаючи попадання на суцвіття. Не варто застосовувати кока-колу одночасно з хімічними препаратами, але можна поєднувати обробку з кореневими підгодівлями. Процедуру проводите в безхмарний день, щоб рідину не змило дощем.

Кока-кола для профілактики фітофтори

Для профілактики фітофтори спробуйте такий рецепт: 0,5 л кефіру або сироватки змішайте з 250 мл кока-коли, розведіть у 10 л води, ретельно перемішайте і обприскайте рослини. На листках утворюється тонка плівка, яка не тільки захистить від хвороботворних бактерій, але і не дасть шкідникам поласувати рослинами.

Особливо ефективно проводити процедуру на початку липня, коли фітофтора набирає силу. Обприскуйте рослини кожні 7-10 днів протягом місяця.

Застосування кока-коли для компосту

Кока-колу можна використовувати і для прискорення росту бактерій в компостній купі. Коли в ній скопляться бур'яни і харчові відходи, просто рівномірно полийте компост 2 л напою. Потім кожні 10 днів ворушіть вміст і підливайте трохи води. Цукор і ортофосфорна кислота активізують процеси розкладання. Через 4-6 тижнів компост дозріє і буде готовий до використання. Не всі дачники схвалюють цей спосіб, але варто спробувати і перевірити самостійно.

Кока-кола в якості добрива для рослин

Завдяки вмісту цукру і мінеральних речовин кока-кола може використовуватися і в якості добрива для дачних і кімнатних рослин. Напій потрібно розвести (на 10 л води достатньо 2 ст. л. напою), а потім полити рослини під корінь. Головне – не переборщити, інакше грунт стане кислий, і можуть активізуватися грибкові захворювання. Поливати рослини чистою колою заборонено, так як в напої міститься забагато цукру.

Аматори кімнатного квітництва поливають розчином коли азалії і гарденії, які люблять кислий грунт. А якщо обляпати напоєм фуксію, герань або гібіскус, білокрилка покине ці рослини.

Застосування кока-коли в дачному побуті

Кока-кола в нагоді і для дачних робіт. Наприклад, їй можна очистити іржаві інструменти, почорнілі столові прилади і навіть ганчір'я, попередньо замочивши їх в напої. Якщо вас вкусила бджола чи комар, змочіть ганчірку в колі і прикладіть до місця ураження – свербіж вщухне.

Автовласникам кола теж стане в нагоді, наприклад, щоб очистити лобове скло від налиплої мошкари. Деякі вважають, що якщо прокип'ятити колу в чайнику, то накип зникне. Насправді це не зовсім так, чайник очиститься лише частково. Для кращої дії потрібно налити в чайник колу і залишити щонайменше на ніч.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *