Коли садити капусту за народними прикметами
Для наших предків капуста завжди була однією з найбільш значущих овочевих культур. Її традиційно використовували в різноманітних стравах і начинках, заготовляли на зиму у свіжому і квашеному вигляді, навіть застосовували для лікування деяких хвороб, інформує Ukr.Media.
Харчова, лікарська та декоративна цінність капусти визнається і сучасними овочівниками. Багато з них із задоволенням вирощують на своїх клумбах і грядках один або відразу кілька улюблених сортів, не забуваючи під час посадки звірятися з народними прикметами.
- Час, коли слід було висаджувати пізні сорти білоголової капусти та її цвітну родичку, багато поколінь городників визначали за кропивою. Можна було безбоязно сіяти насіння на грядку, якщо ця негостинна рослина вже випустила другий ярус своїх колючих листочків.
- Якщо ви вирощуєте зимову капусту через розсаду, то згідно з народними спостереженнями, час сівби її насіння настає в той момент, коли на черемсі розпускається листя і зацвітає осика. Термін перенесення розсади у відкритий ґрунт настає 18 травня.
- Можна вибирати час посадки капусти, орієнтуючись на терміни Великого посту. За ранньої весни він припадає на його четвертий або п'ятий тиждень, тоді як пізнє настання тепла означає, що роботу краще провести в самому кінці Страсного тижня.
- Поява пухнастих кульок на вербі та яскравих нарцисів на клумбах означає, що настав час сівби таких різновидів капусти, як кольрабі, червонокачанна та савойська.
- Для недбайливих овочівників, які запізнилися з посівом капусти на грядку, предки визначили останній термін посадки цього овоча, що припадає на 25 червня. Він отримав прізвисько "запізнілий капусняк".
- Для шанувальників місячного календаря, який вже давно і міцно посів своє місце в низці народних прикмет, варто зауважити, що будь-які овочі з цінною надземною частиною, зокрема й капусту, краще висаджувати на Місяць, який росте.
Джерело: ukr.media