Не чіпайте! Ось як виявити отруйний плющ до того, як він зіпсує вам літо
Фатальна зустріч мікробіолога Джона Елеско з отруйним плющем сталася в 2012 році, коли чоловік розпилював звалене дерево. В результаті контакту постраждала рука Джона. Він вирішив нікуди не звертатися і залишити все як є, інформує Ukr.Media сад та город.
Але незабаром він гірко пошкодував про своє рішення. Приблизно через два тижні він відчув нестерпний свербіж – його переповнювало бажання здерти з руки всю шкіру. Йому довелося звернутися до лікаря.
З тих пір для Елеско отруйний плющ став справжньою пристрастю. Він вивчив його вздовж і впоперек, досліджував хімічну речовину під назвою урушіол, яка дає таку жахливу алергічну реакцію у вигляді висипу і свербежу.
Ключовий момент – отруйний плющ, за словами Елеско, чудово адаптується до будь-якого середовища і до будь-яких погодних умов.
Ось що вам потрібно знати, щоб не стати жертвою отруйного плюща:
Як виглядають його листя
Дикий плющ нагадує чимось ліану, він обвиває поруч на дерево або стелиться по землі. Молоді пагони у цієї рослини можуть не мати листя.
Листя отруйного плюща мають ромбоподібну або яйцеподібну форму. Зібрані листя в трилисник, зазвичай мають світло-зелений колір. Нижня поверхня листка вкрита волосками, верхня поверхня гладенька.
Як виглядає сама рослина
Отруйні плющі широко поширені в Північній Америці, дуже часто вони ростуть біля озер і річок. Це повзуча рослина, яка обвиває інші рослини. У отруйного плюща іноді бувають ягоди сірого кольору.
Отруйний плющ може вирости в дерево заввишки від 2 до 8 метрів з тонким стовбуром. З-за форми листя він з вигляду має деяку схожість з пальмою.
Отруйний плющ може стелитися по землі. Його можна переплутати з виноградною лозою.
Отруйний плющ може виглядати як чагарник.
Отруйний плющ обвиває трухляве дерево подібно ліані.
Максимально прикривайте тіло, коли вирушаєте в місця, де росте отруйний плющ. На вас обов'язково повинні бути довгі штани, сорочка з довгими рукавами, не зайвими будуть і рукавички.
Після повернення необхідно як можна швидше випрати одяг гарячою водою з милом; потрібно прати окремо від інших речей.
Що робити, якщо контакту з отруйним плющем не вдалося уникнути?
- Відразу ж промийте уражене місце водою з милом, потім протріть спиртом, щоб повністю видалити з шкіри подразнюючу олію.
- При появі висипу намагайтеся не розчісувати її, так як від цього стане ще гірше.
- Більшість людей приймають препарати типу гідрокортизону, який зменшує набряк і знімає свербіж.
- Використовуйте мазь або крем, які містять антигістамінні препарати. Можна ще використовувати крем від опіків, який охолоджує шкіру.
- Пухирі, що утворилися при опіках, не можна протикати – щоб не інфікувати рану. Не накладайте на уражене місце тісні пов'язки і не одягайте облягаючий одяг.
- Якщо пухир лопнув, оберніть рану стерильним бинтом. Щоб не було інфекції, можливо, доведеться приймати антибіотики.
- Негайно зверніться до лікаря, якщо висипка з'явилась на обличчі або покриває більшу частину тіла; якщо ви себе погано почуваєте, вам важко дихати, у вас є дискомфорт в легенях або шлунку.
- Собаці від контакту з отруйним плющем нічого не буде, але на її шерсті може залишитися масло, на яке так бурхливо реагує людський організм. Тому після прогулянки відразу ж вимийте тварину.
Не рекомендується спалювати дикий плющ, при горінні отруйні речовини можуть потрапити в дихальні шляхи і викликати роздратування слизових оболонок горла, а також до появи небезпечної висипки в легенях, і викликати сильне запалення дихальних шляхів.
Джерело: ukr.media