Основні правила пересадки кімнатних рослин

Пересадка кімнатних рослин одне з найважливіших заходів при догляді за ними. Безумовно, є такі рослини, для яких існують спеціальні правила пересадки (як приклад – азалії та орхідеї). Але для більшості кімнатних квітів вони однакові. Повинні зауважити, що для кімнатних рослин не завжди потрібна повна заміна грунту. Найчастіше квітникарі-любителі обмежуються звичайної перевалкою в більший горщик, а якщо рослина дуже велика і пересадити її дуже важко, то просто міняють верхній шар грунту. Але зараз йтиметься саме про повну пересадку рослини, інформує Ukr.Media.

Найкращим часом для пересадки кімнатних рослин вважається весна, з березня по травень, коли вони виходять із стану спокою і в них починається період активного росту, інтенсивно ростуть корені і надземна частина. Але є і деякі (в основному тропічні) квіти, у яких немає вираженого періоду спокою. Їх можна успішно пересаджувати протягом усього року, без помітного збитку для них.

Для початку треба підібрати горщик, який повинен бути на 2-3 см більше ніж той, у якому рослина росла до пересадки. Якщо він має один дренажний отвір (це характерно для керамічних горщиків), то на нього бажано покласти глиняний черепок опуклою стороною догори. Якщо декілька отворів або немає відповідного черепка, то можна обійтися і без нього, але при цьому дренажний матеріал повинен мати таку фракцію, щоб він не закупорював отвори. Потім насипається сам дренажний матеріал. Зазвичай, якщо це спеціально не обумовлено для конкретної кімнатної рослини, висота шару не повинна перевищувати 10% висоти квіткового горщика. Для профілактики утворення різних гнилей, на дренажний шар бажано підсипати трохи деревного вугілля (дрібних шматочків). Після того як дренажний шар підготовлений, на нього конусоподібною гіркою насипають трохи грунту.

Тепер можна приступати до вилучення рослини зі старого горщика. Перед пересадкою, для полегшення цієї процедури, рослину треба рясно полити або занурити в ємність з водою, щоб земля розмокла. Це особливо важливо в тих випадках, коли горщик має кулясту форму з звуженням у верхній частині. Рослина в горщику береться в одну руку і перевертається кроною вниз. У більшості випадків горщик легко знімається з земляної грудки, але якщо він йде туго, то вільною рукою або дерев'яною паличкою злегка постукайте по стінках і дну горщика.

Тепер треба очистити коріння від старої землі. Для багатьох кімнатних рослин це не складе особливої праці. Часто сама земля осипається з них після вилучення з горщика. Але чимало й таких рослин, які за час між пересадками повністю обплітають земляний ком, фактично стаючи з ним одним цілим. У цих випадках потрібно ще одне розмочування і застосування тонкої дерев'яної палички для видалення грунту.

Важливо! Тонкі корінці – "волосинки" найважливіша частина кореневої системи. Саме вони забезпечують живлення рослини. Позбувшись їх, рослина може загинути, незважаючи на наявність великих коренів. Тому при звільненні їх від землі намагайтеся робити це з максимальною обережністю. Допомагає в цьому вимивання землі. Але проточною водою з водопроводу користуватися не бажано. Краще це робити у великій ємності з відстояною водою, за потреби періодично міняючи її.

Після того, як коріння квітки будуть очищені, слід уважно оглянути їх, видаливши зіпсовані та пошкоджені. Корені, які склалися кільцями по дну горщика, підрізають і розпрямляють в сторони. Зрізи на корінцях обов'язково присипаються деревною золою, попелом або товченим активованим вугіллям.

Коли все це буде зроблено, кімнатну рослину можна вважати готовою до посадки. Розміщується вона центральною частиною на вершину приготованого земляного конуса. Коріння при цьому рівномірно розподіляються по його схилах.

Важливо! Якщо квітка буде посаджена глибоко, це погано позначиться на її розвитку. Тому, висоту нижнього шару землі (конуса) відрегулюйте так, щоб коренева шийка рослини перебувала на 1-2 см нижче верху горщика.

Після цього можна досипати іншу землю, рівномірно розподіляючи її по діаметру горщика. Щоб грунт рівномірно розподілився по всьому об'єму посуду, періодично постукуйте долонею по стінках і дну горщика. Якщо потрібна більше ущільнення землі (для великих рослин, наприклад), то можна застосувати загострену дерев'яну паличку.

Після пересадки не слід ставити рослину відразу на освітлене місце. Поставте її в тінь, і потримайте її там тиждень-другий. Пересаджену рослину відразу полийте, при цьому полив повинен бути рясним, до витікання води в піддон. Виключення можуть бути деякі рослини, полив для яких після пересадки виключається.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *