Розмноження бузку: для чого та чим прищеплювати цей квітучий кущ

Часто можна почути суперечки між любителями саду про те, який бузок кращий — прищеплений чи кореневласний. І начебто вже можна поставити жирну крапку на цьому питанні, але ж ні — ці суперечки між садівниками одвічні, і з приближенням посадкового сезону вони розгораються з новою силою, інформує Ukr.Media.

Вперше бузок прищепили в Китаї в 1591 році! Однак питання «навіщо прищеплюють бузок» актуальне й досі. Наприклад, багато хто вважає, що це відбувається через вигоду. Треба, наприклад, отримати відразу багато саджанців, а з-за кордону дешевше купити пару пучків живців для щеплення, ніж кореневласні саджанці.

Якщо підібрати правильний прищеп, то кущі можуть вийти безпорослі, що теж не завжди добре, але для спеціальних цілей таке годиться. Також це годиться, якщо треба закласти алею однаковими по часу розвитку кущами. Звичайно, потрібно пам'ятати і про ризики, які переслідують щеплені рослини. Які взагалі бувають прищепи для бузку?

Бирючина

Найдешевший і найбільш ненадійний прищеп, адже він часто вимерзає в центральній частині нашої країни. Те ж саме може статися в морозні зими і на півдні.

Бузок віргінський

Цей прищеп відмінно черенкується і добре розмножується насінням, тому дуже популярний. Його дуже люблять власники розплідників. Однак, є і зворотна сторона медалі — нетривке зрощення. Кущі відмінно ростуть, пишно цвітуть, але обламуються після щеплення від сильного вітру. Залишиться лише пеньок на довгу пам'ять.

Бузок звичайний

Кращий, на погляд багатьох садівників, варіант. Надійне зрощення гарантує довговічність рослини. На практиці теж є багато проблем, і боротьба з порослю — далеко не найстрашніша. Часто можна чути про перезапилення сортового бузку або про бузок-мутант. Насправді все просто: дика поросль забила прищеплений пагін…

Знаючи про це, помітьте фарбою прищеплені пагони, а решту безжально видаліть. Але головний мінус — при будь-якій травмі прищеп гине. Якщо кущ почав занадто сильно гнати прищеплену поросль, придивіться до крони щеплених пагонів: можливо щось пішло не так.

Кореневласний бузок

У нього недоліків немає. Головна складність — красиво сформувати кущ і тримати в заданих рамках, сильно не посягаючи на щорічне цвітіння. Ну і, звичайно, з порослю треба боротися. Ще можна пригадати, що кореневласні саджанці коштують дорожче (важче розмножити), а також пізніше починають цвісти. Зате в них висока тривалість життя. Є навіть кущі-довгожителі, які ростуть сотні років і при цьому цвітуть.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *