“Заповнює будь-які порожнечі на ділянці”: Правила посадки редиски в серпні для грядки та теплиці
Салатна редиска ранньостиглих сортів швидко й легко вирощується з насіння, готова до вживання вже через три-чотири тижні і, безумовно, є однією з найвдаліших культур для посадки в серпні. Редискою можна заповнити грядки після збирання цибулі та часнику, підсадити до картоплі, в теплицю — до огірків і помідорів, навіть прилаштувати в квіткові грядки. Це той корисний і смачний овоч, який відмінно заповнює будь-які порожнечі на ділянці. Ми розповімо, як просто посадити і виростити редиску у відкритому ґрунті та в теплиці, інформує Ukr.Media.
Редиска (Raphanus sativus) належить до родини капустяних або хрестоцвітих і є культурою прохолодного сезону, що найкраще росте навесні або наприкінці літа. Редиска утворює круглі або довгі корені залежно від сорту та ваших уподобань, соковиті та хрусткі, з різним ступенем пекучості. Саджаючи її в серпні, можна уникнути стрілкування та здерев'яніння коренеплодів. Листя серпневої редиски також зберігає соковитість і використовується в кулінарії.
Сучасні селекціонери вивели безліч ранньостиглих сортів різних форм і забарвлення шкірки — червоної, рожевої і навіть чорної.
Як садити редиску у відкритий ґрунт
На обраному місці підготуйте ґрунт — прополіть, порозпушуйте, видаліть рослинні залишки, якщо садите після збирання попереднього врожаю. Ґрунт має бути пухким для правильного розвитку коренеплодів. Добре додати компосту, оскільки редиска любить органіку. Але ніякого свіжого гною — він спалить ніжні корені!
Зволожте ґрунт і посійте насіння на глибину 1 см і на відстані 2,5-5 см одне від одного, з 15 см між рядами. Полийте ще раз і підтримуйте вологість, щоб забезпечити швидкий, рівномірний ріст і соковиті коренеплоди. Часті опади в серпні значно спрощують догляд за редискою з точки зору поливу.
Насіння редиски досить дрібне, і його може бути складно посіяти рідко, тому, якщо ваші сіянці ростуть надто близько одне до одного, видаліть дрібніші та слабші якомога швидше, поки не досягнете відстані не менше 3 см.
Регулярно прополюйте, щоб рослинам не доводилося конкурувати за світло та вологу. Найкраще прополювати бур'яни вручну, оскільки мотика легко пошкодить редиску, що формується. Салатну редиску найкраще збирати молодою, коли коренеплоди досягають близько 2,5 см у діаметрі.
Чи можна їсти листя редиски
Листя редиски — їстівна та поживна зелень, містить велику кількість вітаміну С, вітаміну А, вітаміну В6 і калію, значні кількості мінералів, таких як магній, кальцій і залізо, є хорошим джерелом харчових волокон і білка.
Листя редиски стане чудовим доповненням до яєчні, салатів — особливо добре поєднується з сиром пармезан, його можна додавати в бульйон або просто обсмажити на рослинній олії з невеликою кількістю часнику та дрібкою червоного перцю. Розігрійте на сковороді пару столових ложок рослинної олії на середньому вогні, додайте нарізаний зубчик часнику разом з невеликою дрібкою червоного перцю і обсмажуйте доти, доки часник не стане ароматним, близько 30 секунд. Потім всипте зелень, добре перемішайте, а як тільки побачите, що зелень починає підварюватися, зніміть сковороду з вогню. Додайте трохи свіжого лимонного соку або бальзамічного оцту. Приправте сіллю та перцем і насолоджуйтесь!
Зберігати бадилля свіжої редиски слід у нижньому ящику холодильника в повітропроникному контейнері або окремому пластиковому пакеті. Залежно від свіжості зелень може зберігатися близько тижня. Використовуйте до того, як вона почне жовтіти або на ній з'являться коричневі плями.
Як садити редиску в теплицю
Вирощування редиски в теплиці — справа досить проста. Однак багато початківців скаржаться, що врожай виходить невеликим. Щоб виростити хороший урожай редиски в теплиці, потрібно знати кілька секретів.
Перший — урожай буде невеликим, якщо попередні рослини, помідори або огірки, "з'їли" з ґрунту всі необхідні редисці речовини. Вихід — внести компост, а потім рясно полити його зеленим добривом — настоянкою з листя бур'янів, аби тільки не потрапляли насіннєві головки. Крім того, старанно перекопайте ґрунт, щоб наситити його киснем.
Друге — при підготовці тепличної грядки під редиску в серпні додайте калійних добрив — це гарантує вам хороші коренеплоди.
Третє, якщо ви не хочете використовувати мінеральні добрива, компосту немає, а ви самі або ваші знайомі пристрасні любителі кави, використовуйте лайфхак. Зробіть борозенки глибиною в 2 см за допомогою звичайної дошки, розкатайте там рулон туалетного паперу, розсипте спочатку кавову гущу, потім насіння редиски, закрийте ґрунтом і полийте. Редиска любить кавову гущу, яка також послужить стимулятором проростання. Папір, просочений кавовою гущею, буде повільно розкладатися, підтримуючи сприятливе середовище для коренеплодів.
Пам'ятайте, що у редиски розмір коренеплоду залежить від кількості рідини, тому важливо, щоб ґрунт у теплиці був постійно зволожений.
Джерело: ukr.media