Батько з дочкою майстерно перетворили старий службовий вагон поїзда на атмосферний будиночок.

Фантазія захоплених перетвореннями всього і всіх людей може довести навіть до того, що службовий вагон поїзда з півстолітньою історією експлуатації перетвориться на атмосферний гостьовий будиночок. Саме так сталося в Декорі, що в штаті Айова, коли за справу взялося креативне сімейство, яке вирішило не лише реалізувати свою мрію, а й подарувати гостям ностальгічні спогади про стару добру залізницю.

Коли мова заходить про крихітні будинки, останнє, що спадає на думку, – це службовий вагон старого поїзда, який якимось чином потрібно ще доставити на потрібне місце і перетворити на функціональне та атмосферне житло. Але це не зупинило Джима Дотценрода з американського штату Айова, який після виходу на пенсію вирішив, що настав час приступати до реалізації своєї мрії – будівництва крихітного будинку, щоб використовувати його і для відпочинку дітей, які приїжджають зі своїми сім'ями, і для здачі в короткочасну оренду на Airbnb. Волею випадку, проїжджаючи повз старий залізничний вузл, який вже давно не діє, але зберіг парк старих вагонів, включаючи службові, що просто іржавіють просто неба, йому спало на думку, що це те, що потрібно.

Чоловік вирішив, що вагон запросто може стати основою майбутнього будинку, проте власник ніяк не погоджувався продавати жоден екземпляр зі своєї колекції, тож Джимові довелося шукати інший варіант. На щастя, на одному з пунктів збору вторинної сировини, що знаходиться всього за 50 кілометрів від його будинку, знайшовся 16-метровий службовий вагон 1973 року випуску, який вдалося придбати за ціною брухту всього за 8 тис. доларів, що було неймовірним везінням для тесляра на пенсії. Щоправда, тоді він ще не підозрював, настільки складно його доставити на потрібну ділянку.

Завдання виявилося справді не з простих. Мало того, що вагон дуже важкий, він ще й об'ємний, що ускладнило завдання його транспортування дорогами та вулицями населених пунктів. Плюс до всього йому довелося купувати ще й рейки зі шпалами, щоб спорудити подобу колії, якими рухаються потяги. Вона стала опорною конструкцією практично фундаментом, на якому згодом за допомогою крана і встановили доставлений тягачом вагон. Трохи пізніше знадобилося зібрати ще й зовнішні сходи з майданчиком, щоб зробити вхід до будинку більш зручним та звичним. Її згодом розширили, що дозволило обладнати велику терасу вздовж задньої частини вагона (з видом на пасовища та сільгоспугіддя).

Хоча, як зізнається ентузіаст, цей процес виявився набагато легшим, ніж те, що відмити всі вузли і деталі від в'їдливого мазуту і дизельного палива з неймовірним запахом. Джим розібрав практично все, що піддавалося, і під сильним тиском зі спеціальними засобами, що від'їдають кіптяву, жир, пил та все, що накопичилося за багато років експлуатації, сантиметр за сантиметром відмивав деталі. Вивітрюванню стійких запахів сприяло і подальше очищення салону, і оновлений шар лакофарбового покриття, і утеплювачі з оздоблювальними матеріалами.

Автори Novate.ru хотіли б відзначити, що в цій нелегкій праці ентузіасту допомагала його дочка Даніель, яка була не менш захоплена ідеєю батька. Тільки ось їй доводилося це робити після роботи і на вихідних, що затягувало процес перетворень, але не зменшувало запалу експериментаторів. Коли були повністю демонтовані всі деталі в салоні вагона, дует розпочав планування та розподіл житлового простору. Наявність «вежі», що піднімається, підштовхнула на думку, що в цій частині вагона можна облаштувати лофтову спальню, звільнивши простір на нижньому рівні. Це рішення вимагало виготовлення сходової конструкції, з чим легко впорався ініціатор перетворень, маючи за плечима понад 50 років теслярського стажу.

Якщо теслярська робота лягла на плечі батька, то оздоблення плиткою, дизайн та оформлення стало прерогативою Даніели, яка скрупульозно прораховуючи кожен квадратний сантиметр, щоб їхній гостьовий будиночок вийшов функціональним, сучасним та комфортним. При цьому вони постаралися відреставрувати деякі деталі вагона, завдяки чому збереглася тематична атмосфера. Так, наприклад, дует повністю відновив оригінальні крісла машиністів, які стали ефектним доповненням до дизайну вітальні, де прибудували і «саквояж» обхідника шляху, і деякі елементи, притаманні лише естетиці залізниці.

Враховуючи, що раритетні деталі мають переважно чорний колір, не дивно, що дизайн інтер'єру у кожній із житлових зон виконаний у контрастному чорно-білому кольорі. Ахроматична гама зробила житловий простір суворішим і виразнішим, але при цьому не перетворила гостьовий будиночок на офіційну установу, оскільки були додані тепліші та домашні відтінки коричневого кольору. Вони надали особливого шарму, вигідно підкреслюючи переваги тієї чи іншої частини житлового простору. До речі сказати, щоб забезпечити домочадцям та постояльцям приємніші тактильні відчуття, Джим замінив усі металеві деталі (у полі досяжності) на дерев'яні. Він зробив це настільки майстерно, що візуально не фахівець не відрізнить їх від сталевого оригіналу.

При оформленні житлових зон батько з дочкою орієнтувалися на потреби своєї сім'ї, які подібні до переваг більшості людей на планеті. Завдяки їх старанням у перетвореному вагоні є стильна вітальня з електричним каміном оригінальної форми, нетривіальний столик, який стане у нагоді для тих, хто любить випити чашку чаю, сидячи на дивані, закріплений на стіні телевізор і загадкова конструкція, зроблена з нікельованих елементів, що залишилися у старому вагоні.

Центральну частину перетвореного вагона займає чудово обладнана кухня, яку не стали перевантажувати безліччю навісних шафок, щоб зберегти вікно біля робочої поверхні. Підлогових тумб, кількох неглибоких відкритих полиць та функціонального сходового прольоту виявилося цілком достатньо, щоб помістити все необхідне для приготування їжі під час відпочинку.

Простір, що залишився, в задній частині вагона розділили між упорядкованою ванною кімнатою і спальною зоною, де обмежилися лише встановленням двоярусного ліжка і вбудованої шафи, щоб постояльці змогли залишити свій багаж під час відпочинку. Ванна вийшла скромних розмірів, але в ній знайшлося місце для душової зони, повністю облицьованої білою плиткою з контрастними і досить широкими швами, виконаними в чорному кольорі. Є і змивний унітаз, що робить зручності прийнятнішими, коли на відпочинок приїжджає сім'я з 4-х осіб.

Примітно: Захоплений дует, що складається тільки з батька та доньки, витратив близько півроку, щоб повністю трансформувати технічний вагон у гостинний та атмосферний будиночок для відпочинку. Враховуючи, що всі процеси вони виконували самостійно і по можливості використовували стару деревину/метал, вінтажні предмети меблів та аксесуари, ремонт коштував їм приблизно 4 тис. доларів, що більш ніж економно, враховуючи габарити вагона. Гостьовий будиночок, який вони назвали «Службовий вагон CR Station Train Caboose», дуже швидко завоював популярність серед любителів незабутнього відпочинку, які бажають поностальгувати за тривалими та неквапливими подорожами залізницею. При цьому ніч у ньому коштуватиме більш ніж демократичну ціну – 124 доларів за всю сім'ю.

Це не єдиний приклад того, як ентузіасти знаходять натхнення у найнесподіваніших об'єктах. Чого тільки варте перетворення старої силосної вежі на затишний будинок для відпочинку великої родини на лоні природи.

А це відео на нашому каналі зацікавить любителів авіатехніки:

Источник: novate.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *