Житловий кодекс не працює: отримати житло безкоштовно = 0

Сотні тисяч громадян десятиліттями стоять у черзі на безкоштовну квартиру від держави. Наразі їхні перспективи отримати житло незначні та майже дорівнюють нулю. Аби виправити ситуацію, Верховна Рада має повністю переписати Житловий кодекс.

3994_mycollages-10-scaled.jpg (29.15 Kb)

Про це заявила голова Комітету Верховної Ради з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк (“Слуга народу”) “Мінфіну”. Вона нагадала, що в квартирній черзі стоїть дуже велика кількість українців.

“У квартирній черзі – 600 тисяч українців. З них 100 тисяч – це сімʼї військовослужбовців та ті, хто живе у аварійному житлі. Але квартири за чергою й до війни отримували дуже незначна кількість українців”, – зазначила нардепка.

Тему квартирних черг, на її думку, мають розслідувати журналісти та правоохоронці. “Ми всі знаємо, як використовувалися землі Міноборони, як на території Києва зникали цілі військові містечка, а на їх місці зʼявлялися нові ЖК. Заклади освіти теж не стояли осторонь такої схеми”, – нагадала Шуляк.

Вона наголосила, що частина квартир у нових житлових комплексах дійсно йде на розподіл за чергою, але лише одиниці українців отримують безкоштовне житло. Серед іншого це стало однією з причин, з яких в Україні виникла така величезна квартирна черга.

“Люди стоять у черзі по 10−20 років, і сказати, що в них є якась перспектива, мабуть, буде нечесно. Зараз, як на мене, вже час визнати, що старий Житловий кодекс не працює. Потрібно брати найкращі європейські моделі і змінювати житлове законодавство”, – закликала Олена Шуляк.

Також Шуляк розповіла про плани перебудувати довгобуди в соціальне житло. Таке житло надаватимуть не у власність, а тимчасово (хоча це теж можливо, якщо так вирішить місцева громада). Тож коли у родини покращиться матеріальний стан, вона з’їде з соціальної квартири, звільнивши місце для іншої.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *