Навіщо на фрукти наклеюють маленькі стікери та що за цифри на них вказані

На зарубіжних фруктах часто можна побачити невеликі наклейки, на яких зображені незрозумілі символи, цифри або літери. Іноді такі наклейки можуть дратувати, оскільки вони здаються абсолютно марними і після них залишаються частинки клею. Але насправді наклейки є для нас якимось маркером, за допомогою якого можна вивчити інформацію про продукт, і ось як це зробити…

На початку 90-х років до нашої країни почали надходити зарубіжні фрукти, на шкірці яких можна було знайти маленькі наклейки. Діти завжди були раді такій знахідці, вони їх акуратно знімали та переклеювали у зошити, на холодильник чи іграшки.

1. Хто ввів обов'язкове маркування фруктів

З 1990 року у світі було введено маркування фруктів. Її запровадила Міжнародна організація продуктових стандартів (IFPS). Вона рекомендувала використовувати маленькі наклейки для експортних продуктів, причому промаркований мав кожен фрукт. Примітно, що наклейки не були обов'язковою умовою, однак вони активно користувалися. Це стало зручно як країн постачальників, так самих покупців.

2. Яка інформація вказана на наклейках

У країнах фруктові наклейки називають PLU-кодами, що у перекладі з англійської означає «пошук ціни». Ці коди містять важливу інформацію продавців. На них вказують країну, де було вирощено продукт, а також сорт, умови вирощування, способи транспортування та його ціну.
Однак якщо навчитися, інформацію можуть зчитувати покупці. За кодом можна визначити якість, стандарти та виробництво. Для цього потрібно знайти цифри. Існує кілька комбінацій. Усього існує трохи більше однієї тисячі унікальних кодів. Вони можуть складатися з п'яти та чотирьох цифр. За кожним фруктом закріплено свій номер, який вказано у стандартах якості. А от якщо на етикетці більше шести цифр, цей код до IFPS не відноситься.

3. Що означає код із п'яти цифр, що починається з «3»

Якщо ви вирішили купити, наприклад, апельсини і помітили на них стікер з незрозумілим п'ятизначним кодом, де перша «3», це говорить про те, що цитрус був оброблений за допомогою іонізуючого випромінювання. Ця обробка дозволяє придушити зростання патогенної мікрофлори, продовжити термін придатності та знизити терміни проростання кісточок чи насіння. Таке випромінювання вважається не шкідливим для здоров'я та застосовується у багатьох зарубіжних країнах, де вирощують фрукти на експорт. Але головний мінус методу – вплив на смакові якості. Він знижує рівень корисних вітамінів у м'якоті.

4. Що означає код із чотирьох цифр, що починається на «3» або «4»

Наклейки на фруктах із чотиризначним кодом, де перша цифра «3» або «4» у вітчизняних магазинах зустрічається не так часто, але все ж таки вони є. Цей код показує, що продукт вирощений у природних умовах, але з використанням стимуляції росту, добрив, препаратів проти бур'янів та шкідників.
Найчастіше кодом, що починається з трійки, маркують цитрусові. Наприклад, апельсини. А кодом із першою четвіркою — банани.

5. Що означає код із п'яти цифр, що починається з «9»

Якщо в магазині вам попався фрукт із п'ятизначним кодом, який починається з дев'ятки, то вас можна вважати щасливчиком. Саме таким кодом маркуються продукти, вирощені в чистій землі без додавання сторонніх хімічних препаратів. Як правило, при такому способі вирощування для рясного врожаю використовується тільки органіка – гній або компост, а для знищення бур'янів – ручне прополювання та мульчування ґрунту.

6. Що означає код із п'яти цифр, що починається з «8»

У наші дні п'ятизначні коди, які починаються з п'ятірки, вже не зустрінеш, але ще кілька років тому їх можна було зустріти в магазині. Така комбінація цифр означала, що фрукти виготовлені за допомогою генної модифікації, а також на упаковці можна було побачити значок «ГМО». Продукти змінювалися на рівні ДНК-коду. Це дозволяло створити дуже смачний, довго зберігається і стійкий до комах фрукт.

7. Як легко відклеїти наклейку з фрукта

Якщо вам потрібно обережно відклеїти наклейку з фрукта без пошкодження шкірки, то це можна зробити за допомогою води. Потрібно кілька секунд потримати фрукти під струменем теплої води так, щоб вона потрапляла на стікер. Клей почне розм'якшуватися і легко зчищатися зі шкірки.

8. Чи можна їсти стікери на фруктах

Виявляється, стікери на фруктах із магазинів є умовно їстівними, якщо вони виготовлені зі звичайного паперу. До їх складу не входить нічого небезпечного або шкідливого для здоров'я, і вони легко перетравлюються. Однак це не означає, що їх треба їсти! Наклейки завжди потрібно прибирати з продукту, але якщо маленька дитина або навіть дорослий не помітили її і випадково з'їли, нічого страшного не буде.

Наш організм постійно потребує вітамінів. Їх можна отримати із фруктів та овочів, куплених у магазині, а можна виростити самостійно. Щоправда, для цього потрібно знати добрі сорти. Наприклад, у помідорів краще вибирати ось ці – як вибрати найсоковитіші та найсмачніші сорти томатів для посадки.

Источник: novate.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *