3 ознаки, які вказують на збої в роботі підшлункової залози, але ніхто не звертає на них уваги

Якщо з якихось причин їжа, яку ми спожили, не перетравлюється повністю, токсини, що продукуються патогенною мікрофлорою, завдають шкоди печінці, що, в свою чергу, впливає на емоційний стан людини. Часто виникає безпричинна дратівливість, тяга до солодкого, брак мотивації займатися улюбленими справами тощо, повідомляє Ukr.Media.

Запідозрити проблему без професійної медичної допомоги досить складно, тому людина може тривалий час перебувати в стані хронічної недостатності ферментів підшлункової залози.

У цій статті ми розглянемо три ознаки, які свідчать про погану функцію підшлункової залози.

Перша ознака

Найбільш інформативним аналізом, що демонструє реальний стан перетравлення їжі, є копрограма. Це доступне дослідження розкриває, яких ферментів підшлункової залози не вистачає. Якщо виявляються неперетравлені м’язові волокна, це свідчить про дефіцит протеаз, а низький рівень ліпази вказує на наявність частинок жиру в калі.

Також аналіз калу на посів мікрофлори з кількісним визначенням лакто- і біфідобактерій, грибків та патогенних мікроорганізмів відображає стан нашого мікробіому. Часто дисбактеріоз виникає як наслідок нестачі ферментів підшлункової залози, так і поганої роботи печінки та жовчного міхура.

Здаючи ці два аналізи, можна самостійно визначити, чи існують проблеми в функціонуванні шлунково-кишкового тракту, і чи слід звертатися до лікаря.

Другий «тривожний сигнал» і історія моєї тітки

Другою ознакою, що може свідчити про проблеми з підшлунковою залозою, є відсутність відчуття ситості після їжі. Така ситуація спостерігалася у моєї тітки, яка ще не знала про свій панкреатит. Протягом кількох років вона скаржилася, що, навіть після ситного прийому їжі, все ще відчувала голод. Лише коли під час ультразвукового обстеження були виявлені зміни в структурі підшлункової залози, все стало зрозуміло.

Цікаво, що до лікарні моя тітка потрапила через сильний біль у лівому підребер’ї, тобто типовим загостренням панкреатиту. Проте кілька років до цього підшлункова не турбувала, але ферментів для якісного перетравлення їжі вже не вистачало.

Це був перший сигнал, на який, звичайно, ніхто не зреагував. Якщо ви відчуваєте подібні симптоми, не варто затягувати з візитом до гастроентеролога та проходженням УЗД органів черевної порожнини. Можливо, це допоможе уникнути гострого нападу панкреатиту та зберегти частину клітин підшлункової залози.

Третя важлива ознака

Третім важливим сигналом, на який просто неможливо не звертати увагу, є частота спорожнення кишечника. В ідеалі випорожнення повинні відбуватися не менше одного-двох разів на добу. При панкреатиті, навіть якщо він ще не виявлений, часто виникають або запори, або різка діарея, особливо після вживання надто жирної їжі. Звичайно, причина може бути зовсім іншою, але варто перевірити стан підшлункової залози.

Зараз можна за результатами аналізів крові визначити рівень ферментів підшлункової залози, що є дуже інформативним щодо виявлення порушень у функціонуванні органу. Тому не відкладайте візит до лікаря, якщо ви помітили в себе зазначені симптоми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *