7 причин виникнення метеоризму та як з ним боротися

У кожної людини в шлунково-кишковому тракті присутні гази. І кожній людині потрібно якось виводити їхні надлишки з організму, інформує Ukr.Media.

Хоча процедура ця абсолютно нормальна і необхідна для правильної роботи тіла, соціальні обмеження роблять життя людей з підвищеним газоутворенням повним конфузів і суспільного несхвалення. Розуміння причин підвищеного газоутворення в кишечнику допоможе позбутися від симптомів метеоризму.

У середньому в кишечнику людини міститься близько 200 мл газу. Покинути тіло газ може двома шляхами – через рот (відрижка) і задній отвір (випуск газів).

До речі, запах кишкового газу, який покидає тіло через задній прохід, пояснюється вмістом в ньому сірки і таких органічних сполук, як скатол. Чим їх більше, тим сильніший запах, тим неприємніше підвищене газоутворення в кишечнику.

Ось 7 найпоширеніших причин метеоризму

Ви їсте багато клітковини

Основна причина надлишкових газів – це харчування. У різних людей організм реагує на одну і ту ж їжу по-різному, але є деякі закономірності.

Основні причини метеоризму – продукти з високим вмістом клітковини: цільні злаки і зерна, свіжі фрукти і хрестоцвіті овочі (всі різновиди капусти). Клітковина допомагає від закрепів, але може викликати гази при надмірному споживанні.

Так що головне – дотримуватися помірності. Якщо ви сядете на капустяну дієту, то вам практично гарантовані гази і здуття.

Ви їсте продукти, до яких ви чутливі

У багатьох людей з віком знижується здатність перетравлювати молочні продукти. Так що навіть якщо у вас немає непереносимості, рівень лактази (ферменту, що розщеплює лактозу) все одно може знизитися, і молочні продукти стануть для вас проблемою.

При високій непереносимості лактози здуття живота, кольки і метеоризм з'являються відразу після вживання молока. Але все залежить від того, наскільки ваш організм чутливий.

У інших людей газоутворення може викликатися деякими вуглеводами – цукрами і крохмалями. В такому випадку використовується спеціальна дієта, після якої можна поступово повертатися до цих продуктів.

Кращий спосіб впоратися з газами, викликаними харчовою чутливістю, – звертати увагу на те, що ви їсте, а можливо і звернутися до лікаря. Можна завести щоденник і відзначати, після якої їжі з'являються неприємні симптоми, а потім спробувати виключити її з раціону.

Ви ковтаєте забагато повітря (серйозно!)

Ще одна поширена причина метеоризму – так звана «аерофагія» (заковтування надмірної кількості повітря). Це зазвичай відбувається при вживанні газованих напоїв, куріння, занадто швидкого прийому їжі або напоїв та говорінні з набитим ротом.

Також аерофагія може бути наслідком того, що ви жуєте жуйку, весь день смокчете льодяники або дихаєте через рот уві сні. Якщо ви прокинулися з газами або відчуттям ситості, можливо, вся справа в тому, як ви дихали вночі.

Очевидно, що якщо причина вашої проблеми в аерофагії, то найкращий спосіб вирішити її – відмовитися від газованої води, жуйки, розмов за столом тощо. Доведеться звикати!

Ви занадто швидко з'їдаєте великі страви

Великі жирні обіди перетравлюються довше і, відповідно, довше затримуються в кишечнику, продукуючи більше газів, ніж маленькі і менш жирні. Класичний ефект бургерів з картоплею фрі – здуття і гази. А коли ви їсте швидко, то ще й заковтуєте більше повітря, підвищуючи ризик метеоризму.

Це не означає, що треба відмовитися від великих страв, але будьте готові до деякого дискомфорту. А якщо вас це не влаштовує – постарайтеся їсти частіше, але менше. І не поспішайте!

Ви не рухаєтеся після їжі

Після смачної їжі велика спокуса відкинутися на стільці і розслабитися. А ще частіше ми взагалі перекушуємо за робочим столом, щоб не робити зайвих рухів.

Однак найкраще, що ви можете зробити для свого травного тракту, – це влаштувати собі фізичне навантаження після їжі. Якщо вас прямо зараз мучать гази, прогуляйтеся або зробіть кілька розтяжок, щоб прискорити травлення і зняти метеоризм. Ніхто не знає чому, але це допомагає.

Мікрофлорі кишечнику потрібна допомога

Оскільки гази виробляються бактеріями, іноді треба підтримати кишкові бактерії, щоб зменшити кількість газів. У цьому вам допоможуть пробіотики. Вони містять мікроорганізми, які населять ваш кишечник більш благотворними бактеріями.

Якщо ви пробували відмовлятися від певних продуктів і це не дало результатів, наступний крок – спробувати пробіотики. Крім добавок, є натуральні продукти, багаті пробіотиками, наприклад, грецький йогурт і кефір.

Можливо, у вас шлунково-кишковий розлад

Гази можуть бути симптомом багатьох шлунково-кишкових розладів. Якщо інших симптомів немає, то справа навряд чи у хворобі. Але якщо гази також супроводжуються болями в животі, печією або змінами маси тіла, це вже може бути серйозно.

Причинами підвищеного газоутворення можуть бути гастроезофагеальне рефлюксне захворювання, целіакія і навіть кишкова непрохідність. Так що якщо метеоризм не проходить або супроводжується іншими симптомами, вам слід звернутися до лікаря.

Наостанок запам'ятайте: гази – це абсолютно нормально, якщо вони не є надмірними!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *