Часник — користь і шкода для організму людини
Часник згадується в медичних працях практично всіх відомих цивілізацій. Його завжди вживали в їжу і використовували в лікуванні найрізноманітніших недуг. Відомо, що завойовувати світ він почав з Тянь-Шаню і Алтаю. Першими його почали використовувати китайці. Популярний він був у древніх єгиптян, греків, римлян, інформує Ukr.Media.
В Єгипті вірили, що часник здатний відновлювати силу і витривалість. Його додавали в їжу будівельникам пірамід, щоб справа йшла швидше. В Індії шанували цю рослину як дар богів, здатний рятувати від хвороб і захищати від злих духів.
На Русі часник з'явився завдяки торговцям прянощами з Візантії. Коли це сталося, сказати важко, проте вже в VIII столітті його згадували в літописах. У XVII-XVIII століттях він зустрічався в рукописах і травниках вже часто, а значить, широко застосовувався. Цю корисну рослину оточували всілякими повір'ями і легендами.
Часникову олію застосовували на обох світових війнах і визнавали найкращим засобом для загоєння ран. Доктора цінували його чудову здатність знищувати інфекції, а солдати називали пеніциліном. Це були дієві і, що важливо, доступні ліки.
Часник і сучасна наука
Провідні американські геронтологи вважають часник найважливішим засобом, що продовжує життя. І це зрозуміло, адже він здатний очищати організм від жирових та інших відкладень, тим самим значно покращуючи обмін речовин.
Часник, до того ж, має судинорозширювальну і спазмолітичну дію, робить стінки судин еластичними. Він також попереджає тромбоутворення. Алліцин, що міститься в ньому, впливає на фібринолітичну активність крові, тобто допомагає розщеплювати білок фібрин, тим самим перешкоджаючи утворенню кров'яного згустку, розріджуючи кров.
Часник позитивно впливає на рівень холестерину в крові — запускає механізм його зниження. У ньому міститься до 17 мікроелементів, а значна кількість зв'язаного йоду допомагає роботі щитоподібної залози.
Завдяки всім цим цілющим властивостям часник позитивно впливає на кровообіг і регулює кров'яний тиск. Часникова терапія з успіхом застосовується при катаракті, артриті, діабеті. Він пригнічує процеси бродіння і гниття в кишечнику, покращує рухову і секреторну функції шлунка.
Вчені довели, що часник захищає від раку. Американський вчений з Бостона Кармія Борек отримала результати, що вказують на те, що він гальмує зростання новоутворень. За її твердженням, при пухлинах шлунка і товстого кишечника щоденне вживання часнику дає особливо хороші результати.
Сьогодні відомо, що часник — це природний антибіотик і антисептик. Фітонциди його володіють найпотужнішою бактерицидною дією, тобто вбивають хвороботворні мікроби, найпростіші і грибки.
Рецепти народної медицини
Ну, а народна медицина в усі часи використовувала часник в лікуванні недуг. Ось кілька простих і корисних рецептів.
Відвар часнику на молоці для чищення судин
2 невеликі часникові головки залити склянкою молока, варити до розм'якшення, процідити. Приймати по 1 ст. ложці тричі на день після приймання їжі. Відвар тримати в холодильнику не більше 2 днів.
Настоянка часнику на спирту для судин
Потовкти 2 великі головки часнику, залити 200 мл горілки. Настояти 10-14 днів, процідити. Пити по 20 крапель 3 рази на день за 15 хвилин до приймання їжі. Зберігати в холодильнику.
Часникова олія при гіпертонії
Головку часнику подрібнити, залити 200 мл нерафінованої соняшникової олії і дати добу настоятися, періодично струшуючи. Додати сік 1 лимона, добре перемішати і на 7 днів поставити в холодильник, знову періодично струшуючи (не рідше, ніж через день). Приймати по 1 ч. ложці 3 рази на день за 30 хвилин до приймання їжі.
Часник з лимоном при гіпертонії
Взяти 3 великі головки часнику і 3 лимони з шкіркою, перекрутити на м'ясорубці і залити 1 л окропу. Настоювати добу, перемішуючи, потім відцідити. Пити по 1 ст. ложці 2-3 рази на день за пів години до приймання їжі.
Часник з медом при онкозахворюваннях
200 мл соку часнику додати в 500 г меду, варити на водяній бані в герметично закритому посуді 40 хвилин, після чого зняти з поверхні піну. Тримати закритим в темному місці. Приймати місяць по 1 ст. ложці 4 рази на день, потім перерватися на 15 днів і повторити курс. Провести кілька курсів лікування.
Часниковою кашкою і соком лікують бородавки, лишаї та інші шкірні захворювання.
Часник не варто вживати людям з анемією, хронічними хворобами сечостатевої системи, недугами шлунково-кишкового тракту та ін.
Часник має пекучий смак і при регулярному вживанні у великих дозах може просто пропалити слизову шлунка. Тому застосовувати його треба в міру.
Всім відомий гострий запах часнику. Цей аромат рослині надають сірчисті речовини, якими вона багата. А оскільки вони проникають усюди, від цього неприємного запаху непросто позбутися. Щоб прибрати його з рота, можна випити молоко, полускати насіння, пожувати петрушку або корицю.
Джерело: ukr.media