Чи дійсно існує генетична схильність до повноти?
Фрази про те, що "я відмовилася від мучного і солодкого", "я регулярно ходжу на тренування", "я майже нічого не їм, а вага не йде" ми регулярно чуємо від кращих друзів і, можливо, самі їх вимовляємо. Серед всіх тих, що худнуть є легенда, що існує "ген ожиріння", який заважає зробити тіло мрії навіть за умови нелюдських зусиль, інформує Ukr.Media.
Так це, або ж "ген ожиріння" — це черговий міф, розповідає дієтолог-Нутриціолог, експерт зі здорового харчування.
Генетика дійсно може впливати на статуру людини, але не варто її перебільшувати — це всього до 10%. І не коректно говорити про "ген ожиріння". Швидше, але також дуже умовно, можна говорити про "гені повноти", оскільки ожиріння це вже стадії розвитку і накопичення більшого проценту зайвої ваги. Хочеться нагадати, що різниця між здоровими людьми з астенічною статурою і людьми з гіперстенічною від природи всього-то 2-4 кг, тобто не варто виправдовувати свою зайву вагу виключно тим, що ви гиперстеник.
Так звана "спадкова повнота", найчастіше ховається за сімейними харчовими традиціями, які передаються з покоління в покоління. Це і звичка накривати стіл на свята, і певний вибір продуктів, і організація процесу прийняття їжі, і багато іншого. Цю модель діти переймають у своїх батьків і, часто, саме так і вибудовують харчування вже в своїх сім'ях в дорослому віці.
Джерело: ukr.media