Чому 20-річні виглядають на всі 35: розкриваємо феномен зумерів

«Молодь почала старіти раніше», «20-річні тепер виглядають на 10 років старшими, а 30-річні — навпаки», «Мені не вірять, що я зумер» — ось такі коментарі тепер заполонили ТікТок, інформує Ukr.Media.

І справді, я теж частенько чую від оточуючих, що нинішніх школярок часом не відрізнити від студенток університету чи старших дівчат. Стало цікаво, а чому так стається і що з цим робити?

Максималізм у догляді за шкірою

Догляд за шкірою для зумерів став справжнім хобі (у деяких випадках навіть культом!) — дівчатка вже зі школи користуються всілякими сироватками, есенціями, тонерами, тоніками та масками.

Ви здивуєтеся, як багато всяких естетик та трендів у догляді за шкірою. Вони ніби підтримують природну красу, але при цьому вимагають, щоб все було ідеально — на обличчі не повинно бути ні натяку на лущення, прищики та почервоніння.

Інстаграм заполонили красиві картинки на цю тему та рекомендації засобів, щоб отримати шкіру як у Хейлі Бібер чи Джіджі Хадід.

А ще не забуваємо про 10-етапний корейський догляд за шкірою! Забийте в інтернеті "вонензим" — ви побачите картинки, які відображають естетику, що прийшла з Південної Кореї (зокрема, натхненною співачкою-айдолом Чан Вон Ен). Цей спосіб життя включає підйоми о 5-й ранку, зелені смузі, фітнес, медитації і, звичайно, обов'язкове використання купи баночок для шкіри.

Все це спонукає зумерів пробувати все більше і більше доглядових засобів з різними робочими компонентами — від невинної гіалуронки до специфічного ретинолу.

У результаті шкіра пересичується активами. Вона зазнає великого стресу, не встигає за експериментами над собою і не витримує такого навантаження — у результаті «втомлюється» і втрачає свою свіжість.

Насичений макіяж

Всі ми в дитинстві запозичали помаду і туш у мами, доки вона не бачить. Але зумерам це не потрібно — у них самих з'являється солідна косметичка вже в досить ранньому віці.

Вони надають перевагу яскравому макіяжу, що не завжди погано. А коли ще використовувати зелені підводки, рожеві тіні та синю помаду, як не в молодості? Але іноді 20-річні дівчата надто захоплюються масивними стрілками на очах, виходом за контур губ та важкими матовими текстурами.

А ще із приходом шоу сімейки Кардаш'ян щедрий контуринг став атрибутом щоденного макіяжу.

Додаємо сюди невдалу зачіску — і замість 20-річної дівчини ми отримуємо дуже солідну жінку. Відомим прикладом є Міллі Боббі Браун. Молода актриса неодноразово отримувала коментарі з приводу своєї зовнішності: «Їй 35 мінімум», «Стала як тітка 40+».

Процедури з раннього віку

Давайте чесно, любителька філерів Кайлі Дженнер не має вигляду свого віку. І провину з упевненістю можна перекласти на зроблені губи та вилиці дівчини — після тюнінгу вона стала виглядати на десяток років старшою.

Немає нічого поганого у філерах, якщо вони заповнюють втрачені з віком обсяги. Але навіщо до них вдаватися, якщо з цим і так усе гаразд?

Уколи гіалуронової кислоти для формування вилиць або підборіддя можуть призвести до набряків обличчя та в'ялості шкіри. Все тому, що гіалуронка притягує до себе воду, а її кількість варіюється від дієти, циклу, кількості випитої води і т.д.

Інша поширена процедура — видалення грудок Біша. Деякі дівчата йдуть на це, щоб зробити обличчя тоншим, але згодом щоки перестають бути витонченими — стають запалими і старять потужніше, ніж зморшки.

Різні види тюнінгу сьогодні — звична справа. Зумери бачать можливість "зробити свою зовнішність краще" і користуються нею досить рано. У моєму оточенні є ті, хто вколов гіалуронку в губи вже о 20 з хвостиком. А тепер аж ніяк не іронічно думають про те, щоб підправити носик.

Від однієї процедури нічого страшного не станеться, але якщо не зупинитися вчасно, легко можна спотворити риси обличчя, заробити набряклість і втомлений вигляд.

Спосіб життя

Божевільний темп життя, в який зумери занурені змалку, постійне перебування в гаджетах, стреси і недосипи — все це впливає на зовнішність більше, ніж ми уявляємо.

Зумери, до речі, добре розуміють, що їхній спосіб життя далеко не ідеальний, і намагаються хоч якось уповільнитись, проводячи більше часу без соцмереж та телефону. Навіть є ціла культура, присвячена цьому, Slow Life.

Інфлюенсери цього руху влаштовують детокс-дні без смартфона, їдуть у село і доглядають город, готують пироги і насолоджуються прогулянками в лісі. Щоправда, вони все це знімають на відео, і їх ролики на YouTube набирають мільйони переглядів. Іронічно, чи не так?

Що робити?

Якщо глобально поглянути на проблему «занадто дорослого виду покоління зумерів», то причина одна: вони бояться старіння, тому деякі з них схиблені на омолодженні. Звідси і багатоступінчастий догляд, складні макіяжі та процедури у косметолога.

І справді, як тут залишатися спокійною, якщо звідусіль нас переконують, що годинник цокає і зморшки ось-ось нас спіткають…

Щоб не піддатися цьому виру поліпшайзингу, залишається тільки якомога тверезіше підходити до догляду за собою. Якщо з пружністю шкіри поки що все добре, то нехай баночки з колагеном, ретинолом, пептидами відпочивають. У юному віці потрібно сконцентруватися на трьох основних етапах: очищення, зволоження, сонцезахист.

Макіяжем потрібно якнайдовше підкреслювати свою натуральну зовнішність, а не перекроювати її.

І обов'язково пам'ятати: фотографії у соцмережах — картинка, а не відображення реальності. Навіть Кайлі Дженнер фотошопить свої знімки (це доводили не один раз), а прищі та зморшки є у всіх, навіть у айдолів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *