Чому пізно прокидатися небезпечно для здоров’я та як відновити режим
Сучасний ритм життя багатьох змушує відмовитись від правильного режиму сну. Хтось у зв'язку з великою завантаженістю дуже мало спить, інші виконують частину роботи вночі і пізно лягають, треті люблять поніжитися в ліжку на вихідні, збивають звичний графік і прокидаються ближче до обіду. Все це негативно впливає на здоров'я нашого організму, інформує Ukr.Media.
Багато хто стикається з нездужанням, іменованим джетлагом — збоєм добових біологічних ритмів організму.
"Соціальний джетлаг — досить поширена проблема у суспільстві. Їй навіть придумана народна назва "понеділок — важкий день", що пов'язано з тим, що люди пізно прокидаються і пізно лягають спати. Тобто люди зміщують свій біологічний годинник, виникає дефіцит сну, і з'являється денна сонливість, зниження працездатності".
Особливо небезпечно постійно порушувати режим сну для тих, хто має проблеми з підвищеним артеріальним тиском. Постійний збій біологічного годинника може викликати гіпертонічні кризи та інші проблеми зі здоров'ям.
"Будь-які порушення сну, зокрема джетлаг, найнебезпечніші для людей, які мають хронічні захворювання. Порушення сну призводять до прискорення процесу. Особливо це стосується тих, хто страждає на серцево-судинні захворювання та захворювання центральної нервової системи. Недосип і денна сонливість також є небезпечними для людей, які задіяні на роботі, яка потребує підвищеної концентрації уваги".
Для того, щоб не відчувати проблем із раннім пробудженням, готуватися до нього необхідно почати заздалегідь: прокидатися кожен день раніше на годину, тим самим підводячи біологічний годинник до робочого графіку.
"Допомогти у цьому питанні можуть препарати з вмістом мелатоніну — це гормон сну, який спричиняє попередню сонливість. Також ніхто не скасовував трави м'яту, мелісу, ромашку або настоянку півонії. Але краще справлятися із цим питанням самостійно".
Джерело: ukr.media