Чому засмага починає облазити і як це зупинити?
Для початку нагадаємо, що засмагати — це не дуже безпечне заняття. Сонце — це не тільки тепло і вітамін D, але ще й наймогутніше джерело ультрафіолетового випромінювання, яке викликає щонайменше старіння шкіри, як максимум — рак, інформує Ukr.Media.
Але, незважаючи на всі застереження, спокуса зустріти зиму не з аристократично блідою шкірою, а з бронзовим красивим загаром занадто велика. Тому більшість з нас відправляються на пляж і приймають рясні сонячні ванни.
А потім розчарування — шкіра покривається білими пухирцями і починає злазити шматками, схожими на маленькі ганчірочки. Причому зазвичай в найпомітніших місцях: на обличчі, плечах, ногах і так далі. Виглядає вкрай непривабливо, так і довгоочікуваної гарної засмаги вже не залишається. Чому так відбувається?
Якщо подивитися на нашу шкіру в розрізі, то вона буде схожа на тонкий листковий пиріг — спочатку йде шар під назвою підшкірно-жирова клітковина, потім дерма і епідерміс. Цей останній, видимий для нас шар шкіри, в свою чергу, складається з декількох тоненьких шарів.
Напевно, ви помічали: якщо злегка подряпати шкіру (наприклад, листом паперу), то з'являється навіть не подряпина, а ледь помітний надрив. Це означає, що ви пошкодили саме верхній шар епідермісу, не зачепивши більш глибокі шари шкіри.
Так ось, повернемося до засмаги. Ультрафіолет, якого в надлишку міститься в сонячних променях, сильно ушкоджує верхній шар епідермісу. А у тих, хто на сонці знаходиться дуже довго, цей шар буквально висихає на сонці. Пошкоджену, суху і, по суті, відмерлу шкіру організм більше не сприймає і починає заперечувати. Власне, це "відторгнення" і "виливається" в лущення.
Як це зупинити? На жаль, якщо ви вже помітили на шкірі дрібні лусочки, то процес відторгнення запущений і повернути його назад не вийде. Краще всі сили кинути на те, щоб допомогти організму швидше позбутися від верхнього висушеного шару епідермісу. В голову приходять різні скраби, пілінги та інше. Так, дерматологи радять користуватися скрабами, але тільки м'якими (!). Ні в якому разі не можна терти шкіру грубою мочалкою — так ви зробите тільки гірше і до лущення додасться роздратування, а може бути, і відкриті рани.
— Засмага — це опік шкіри, після якого починається природний процес лущення (відновлення, регенерації, відновлення), який триває близько семи днів. Для того щоб прибрати лущення, потрібно використовувати пом'якшувальні засоби — масла під час водних процедур, відновлюючі бальзами після гігієнічної обробки шкіри. Завдяки цьому відновлюється верхній шар шкіри, лущення стає менш вираженим, регенерація відбувається швидше, — розповіла Ольга Саперова, дерматовенеролог.
Лущенню шкіри можна запобігти. Для цього не варто перебувати на сонці занадто довго. Обов'язково користуйтеся сонцезахисними засобами, щоб захистити шкіру від ультрафіолету. Після пляжу в ідеалі прийняти прохолодний душ і змастити шкіру зволожуючим кремом, щоб верхні шари епідермісу отримали якомога більше вологи.
Джерело: ukr.media