Цих 20 помилок під час самостійного фарбування волосся можна досить легко уникнути
Усі ми періодично фарбуємося вдома самостійно. А потім сердимося, що колір не той, волосся зіпсоване і змилося усе вже через тиждень. Тим часом, багатьох неприємних моментів можна уникнути!
Ви обираєте колір за картинкою на упаковці
Вибачте, але виробники фарби не знають, яке у вас волосся: тонке, пористе або жорстке і "скляне". Результат фарбування залежить не лише від вашого природного кольору, але й від стану волосся, попередніх фарбувань та інших факторів. Використовуйте табличку відтінків, яка зазвичай наведена на задньому боці коробки, щоб зрозуміти, як приблизно виглядатиме ця фарба на вашому волоссі. Але і на неї не варто покладатися!
Ви не робите тестове фарбування
Так, шкода витратитися на цілу упаковку, використати тільки кілька крапель фарби, а решту викинути. Але волосся теж шкода! Якщо ви пофарбуєте одразу усе і отримаєте радикальний чорний колір із зеленим відтінком замість обіцяного золотистого горіха — виправлення обійдеться значно дорожче. Оберіть невелике пасмо з боку шиї і перевірте на ньому, що вийде у результаті, інформує Ukr.Media.
Ви не робите тест на алергію
Усі без винятку виробники просять вас спочатку перевірити реакцію на фарбу на невеликій ділянці шкіри. Але ви, звичайно, покладаєтеся на удачу. Даремно! Алергія на фарбу може проявитися у формах подразнення, свербіння, запалення і навіть втрати волосся! Тож разом з тестуванням на невеликому пасмі перевірте і реакцію шкіри на барвник. Ділянку слід обрати на задній стороні шиї або за вухом: шкіра там чутлива, а місце непомітне.
Ви не захищаєте шкіру
Пофарбувалися, а потім три дні відтираєте плями від фарби з шиї і вух? Перед фарбуванням нанесіть на відкриті ділянки шкіри, які можуть постраждати, жирний крем або вазелін. І ніяких плям!
Перед фарбуванням ви використовуєте бальзам для волосся
За день до фарбування волосся краще взагалі не мити. Але якщо вже ви не можете прожити добу без миття волосся, не використовуйте бальзам: він закриває дрібні пори на поверхні волосся, і фарба нерівномірно фарбує пасма.
Ви не змиваєте стайлінг
Так, мити волосся безпосередньо перед фарбуванням не варто, але не зрозумійте це занадто буквально: якщо напередодні ви робили складне укладання, використовуючи пінку, мус, лак і гель, обов'язково змийте їх! Інакше фарбування буде просто марним.
Ви використовуєте фарбу для волосся для брів і вій
У жодному разі не фарбуйте брови і вії фарбою для волосся — можуть обсипатися вії! Але це не найстрашніше: фарба може потрапити у очі, що загрожує серйозними медичними наслідками для зору. Для брів і вій існують спеціальні професійні фарби, а фарбування рекомендується робити у салоні.
Ви тримаєте фарбу довше за покладений час, щоб колір був інтенсивнішим
Перетримувати фарбу на волоссі у жодному разі не можна — це може сильно зіпсувати волосся. Фарба, залишаючись довше, ніж треба, на волоссі, пошкоджує структуру стрижня волоса, а час дії барвника все одно обмежений: через 30 хвилин (у деяких випадках — 40, читайте інструкцію) він просто припиняє працювати. Спалите волосся, а колір кращим не буде.
Ви миєте фарбоване волосся шампунями від лупи
Спеціальні шампуні від лупи сильніше за інші очищають волосся. І вони просто змиють штучні пігменти! Якщо у вас є проблема з лупою, використовуйте спеціальні засоби, що мають позначку "для фарбованого волосся".
Ви фарбуєте волосся більш ніж на два тони темніше або світліше за природний відтінок
Колір волосся повинен гармоніювати з вашим природним кольоротипом. Якщо ви хочете радикальних змін, проконсультуйся з колористом: він підбере оптимальну гаму (теплу або холодну), складе правильний мікс відтінків, щоб тон волосся гармоніював з кольором шкіри і очей, і проведе процедуру безпечно та професійно. Домашнє фарбування — не вихід у цьому випадку.
Ви освітлюєте волосся потужним окислювачем
Часто, коли освітлюють волосся за домашніх умов, дівчата купують професійний 9-12-відсотковий окислювач і з нанесеним розчином сидять до години! Це дуже шкідливо. Опік шкіри може дати сильну алергічну реакцію — таку, що у майбутньому навіть більш щадні барвники будуть викликати алергію. А волосся через це сильно псується. До того ж, колір обов'язково буде жовтим. Тож… зверху наносять попелясту фарбу!!! А у ній обов'язково міститься синій пігмент, який у поєднанні з жовтим видає зеленуватий відтінок. Сподіваємося, усе це не про вас.
Ви не фарбуєте корені
Майте на увазі: кінчики волосся більш пористі, а корені — більш щільні, тому якщо відразу нанести фарбу на усю довжину, ви отримаєте ефект відрослого волосся, коли відтінок начебто однаковий, але корені виглядають світлішими.
Кінці волосся виходять занадто темними
Зворотний ефект попереднього пункту: коли колір волосся наноситься на усю голову одночасно, не лише корені стають занадто яскравими, але й кінці зазвичай виходять темнішими, ніж ви планували. Причому це явище має накопичувальний ефект: з кожним наступним фарбуванням кінці будуть дедалі темнішими. Завжди наносьте фарбу спочатку на корені по усій поверхні голови, а вже потім розподіляйте до кінчиків.
Ви нерівномірно фарбуєте пасма
Ну немає у вас очей на потилиці, немає! Якщо у вас не стрижка "під хлопчика", попросіть подругу вам допомогти.
Ви наносите фарбу на вологе волосся
І частина пігментів відразу стікає вам на плечі. Стійкі фарби наносять тільки на сухі пасма, і, нагадаємо, немиті близько доби.
Ви миєте голову наступного дня після фарбування
Після фарбування волосся слід утриматися від миття голови хоча б протягом доби, щоб фарба краще закріпилася. А також не користуватися засобами для укладання волосся, щоб агресивні компоненти у їх складі не перешкоджали вбиранню пігментів фарби. Оскільки фарба містить знежирюючі компоненти, після фарбування волосся у вас чисте і немає ніякої проблеми у тому, щоб почекати 24 години.
Ви залишаєте готову суміш "настоятися"
Змішавши фарбу з кремом-проявником, слід одразу ж розпочати фарбування. Річ у тім, що хімічні процеси починаються одразу після змішування компонентів, а якщо дати приготованій суміші настоятися, колір може вийти тьмяним.
Ви розводите фарбу шампунем або бальзамом
Якщо під час фарбування волосся вам здається, що фарби не вистачить — не розводьте її звичайним шампунем або бальзамом! Програєте у якості. Намагайтеся використовувати масу економно, якщо вже впевнені, що її не вистачить, а у майбутньому купуйте 2 упаковки замість однієї. Лайфхак: за наявності середньої густоти волосся ви не обійдетеся одним флакончиком, якщо ваше волосся довше за плечі.
Ви використовуєте металевий гребінець
Метал окислюється і вступає у реакцію з фарбою, непередбачуваним чином впливаючи на результат фарбування. Використовуйте нейтральний пластик, дерев'яні гребінці або керамічні.
Ви заради жарту фарбуєтеся у синій (зелений, червоний, фіолетовий)
Вчені встановили, що радикальне фарбування волосся може призвести до серйозних шкірних захворювань. Особливо небезпечними є малинові, фіолетові, зелені, яскраво-руді і сині кольори: у складі цих фарб міститься речовина пара-фенілендіамін, що викликає запалення шкіри.
Джерело: ukr.media