Дивні незрозумілі відчуття в тілі, які ви можете відчувати під час або після тренування

Фізичні навантаження не тільки заряджають енергією і стимулюють організм виробляти ендорфіни. Часом напружене тренування може викликати незвичний для людини стан, інформує Ukr.Media.

Ось кілька дивних відчуттів в тілі, які ви можете випробувати під час або після занять спортом, чому вони виникають і як на них реагувати.

Холод в шлунку

Багато людей звертають увагу, що відчувають неприємний холодок у шлунку під час інтенсивних вправ, і цьому є наукове пояснення.

Наше тіло не любить витрачати енергію даремно. Коли людина фізично активна, організм підсилює приплив крові туди, куди це необхідно, і зменшує приплив крові до частин тіла, які у ньому не потребують.

Приміром, під час інтенсивного тренування на ноги, у них скорочується кількість збагаченої киснем крові. Сигнал про це надсилається у мозок, і він підсилює приплив крові до ніг, зменшуючи його в інші органи, у тому числі травної системи. Через це в шлунку може з'явитися дивне прохолодне відчуття. Воно буває неприємним, але не шкодить здоров'ю.

Посмикування в м'язах

Це відчуття зазвичай виникає після тренувань через втому м'язів і низький рівень електролітів в організмі. Щоб позбутися від нього або запобігти, пийте більше води або напоїв для спортсменів з електролітами та необхідними мінералами.

Важливо розуміти, що правильна гідратація — це не прагнення пити якомога більше води: надлишок рідини теж шкодить здоров'ю. Важливіше зберігати збалансований рівень калію, магнію, кальцію, натрію та інших речовин в організмі.

Якщо посмикування в м'язах зберігається кілька днів після тренувань і викликає біль, варто пройти огляд у лікаря. Не виключено, що це сильне м'язове напруження або розрив зв'язок.

Нудота, запаморочення

Відтік крові від травної системи та інших органів може призвести до нудоти, запаморочення. Крім того, фізичні навантаження збільшують частоту серцебиття і дихання, а це часто призводить до скорочення кишківника. Травний процес прискорюється, тому під час або відразу після тренувань людина може ходити в туалет частіше ніж зазвичай.

Якщо під час занять ви відчули сильне запаморочення і нудоту, у жодному разі не варто продовжувати. Причин може бути багато: брак повітря в приміщенні, різке збільшення навантаження, зневоднення, різні захворювання. Навіть якщо справа не в проблемах з тиском або рівнем цукру в крові, запаморочення небезпечне тим, що ви можете отримати травму під час тренування.

Свербіж в стегнах

Ті, хто приходять в спортзал після довгої перерви, під час вправ можуть відчути свербіж в стегнах. Він виникає через те, що артерії та капіляри різко розширюються, накачуючи більше крові в м'язи. При цьому вони подразнюють найближчі нерви, а мозок інтерпретує цей сигнал як свербіж. Коли кровоносна система адаптується до навантажень, бажання пошкрябати пройде само собою.

Також на тіло іноді впливає і холодна погода. На морозі шкіра стає сухою, тому тертя при зіткненні з одягом викликає свербіж. Тренери радять вибирати для спорту на вулиці одяг, який не буде натирати та подразнювати шкіру.

Труднощі з диханням

Ідеться не про важке дихання, яке завжди виникає під час фізичної активності, а саме про неможливість зітхнути після напруженого тренування.

Під час занять спортом люди часто так сильно концентруються на виконанні вправ, що забувають дихати. Закінчивши рухатися, людина відчує різку слабкість і відчуття, що не може вдихнути як слід і надихатися.

Пам'ятай, що від правильного дихання значною мірою залежить успішність і ефективність тренування: без нього ви втрачаєте кисень і сили. У кожного виду активності свій спосіб дихання: під час бігу важливо дихати через рот і виробити свій ритм; при силових вправах діє правило «вдих на зусилля — видих», під час йоги важливо дихати якомога глибше, щоб розслабити та розтягнути потрібні м'язи. Перед тим, як почати чимось займатися, дізнайся, як правильно дихати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *