Як отримувати задоволення від тренувань
Коли за вікном дощова осінь, а на роботі гора справ, йти ввечері на тренування — це, здається, останнє, чого хочеться, інформує Ukr.Media.
Поставте собі мету
Багатьом відомо, що фізичне навантаження провокує викид гормонів радості в організмі, викликає почуття легкості і наснаги. Але може трапитися і так, що ви не відчуєте їх після першого заняття — і це нормально. Одна з частих причин в тому, що організму необхідно швидко перебудуватися на новий рівень навантаження.
Багато людей на цьому етапі починають переживати, в голову приходять думки кинути все. Щоб уникнути цього і отримати задоволення вже від перших занять, варто вибрати певну програму і поставити собі мету, нехай навіть невелику. Наприклад, вибрати конкретний курс коротких онлайн-тренувань, щоб приділяти час своєму тілу кожен день і менше сидіти. Записатися в танцювальну групу, яка в кінці навчання складає заліки, ходить на вечірки або знімає відео вивченої хореографії. Знайти спортивний клуб, який вивозить початківців на змагання, де можна показати себе.
Займаючись в таких форматах, ви зможете відстежувати свої результати самостійно або за допомогою тренера. І одного разу відчуєте, що задоволені собою, тим, як покращилася ваша фізична форма, або просто тим, що зайнялися чимось новим і отримали нові навички. Може здатися, що це лише крапля в морі, але насправді це величезний внесок у вашу самооцінку, самопочуття та впевненість у собі.
Забудьте про багатозадачність
Ресурси нашого мозку обмежені, і режим багатозадачності, в якому ми звикли працювати 24/7, стрімко їх виснажує. І саме на тренуванні свідомість нарешті сама відкидає "зайві" думки. Координація рухів — настільки об'ємне завдання для свідомості, що витати в хмарах під час танців, командних ігор або групових занять просто не вийде.
В результаті психологічна напруга знижується, ви починаєте краще відчувати і контролювати своє тіло. Головне — вимкніть на час тренування повідомлення, не відповідайте на повідомлення і не перевіряйте соцмережі. Дозвольте собі сконцентруватися на рухах.
Головне — не навантаження, а регулярність
Насправді не важливо, яке саме буде тренування. Ви можете тричі на тиждень справно ходити в зал, а можете чергувати фітнес, йогу і басейн, головне — тренуватися регулярно. Оптимальний варіант для людини із середнім рівнем фізичної підготовки — 2-3 заняття в тиждень по 1,5-2 години або кожен день по 30-40 хвилин.
Регулярність важлива з точки зору і фізичного, і ментального здоров'я. Коли тренування стають рутиною (і це слово тут несе в собі виключно позитивний сенс), життя стає легше планувати і контролювати. Та й здоров'я підтягнеться: завдяки заняттям ви будете швидше засипати і пити більше води. Тільки виберіть активність, яка вам дійсно цікава, і не робіть перерв довше тижня в тренувальному процесі. Тоді ви і самі не захочете пропускати заняття.
Чергуйте активності
Часом саме регулярність стає головним викликом для тих, хто пробує нові види фізичної активності. Одні й ті ж вправи або правила гри швидко набридають, і спорт перестає приносити задоволення. Тому якщо у вас в планах не просто влізти в джинси до свята, а зробити активність частиною свого життя, то пробувати різні види спорту і навантаження — це необхідність.
Можна взяти абонемент у фітнес-клуб і щотижня відвідувати 3-4 різних види тренувань в групах. Можна ходити в один клуб на танці, в інший — на йогу, а в третьому брати індивідуальні силові тренування з інструктором. Можна навіть не виходити за межі одного виду спорту, але поступово підвищувати планку, додаючи в програму нові вправи та інвентар. Комфортна різноманітність — теж одне з джерел задоволення для нашого мозку.
Прогулянки теж вважаються
Якщо раніше ви не тренувалися регулярно, для вас різка перебудова на новий режим може стати сильним стресом. Не вірте картинкам зі щасливими людьми, у яких все виходить з другого заняття. Насправді всім спочатку важко змусити себе робити щось нове. Тому почати можна з того, що не здається вам складним і занадто енерговитратним — наприклад, з прогулянок або легких пробіжок по парках в комфортному темпі.
Навіть звичайна ходьба стимулює метаболізм, підвищує тонус м'язів і допомагає викинути з голови зайві думки. Особливо на природі, адже жителям міст часто не вистачає спілкування з нею, що теж стає одним з джерел стресу. Крім того, прогулянки по "диким" місцям задовольняють нашу потребу в дослідженні нового, розширюють кругозір і працюють як своєрідна медитація, адже споглядання природи відмінно заспокоює.
Звичайно, ви можете тренуватися частіше, якщо цього вимагає ваш організм, або зробити перерву, якщо відчуваєте нездужання. Але якщо ви втомилися або просто не хочете виходити з дому, не пропускайте тренування. Краще зробіть дуже легку зарядку, розтяжку під спокійну музику або навіть самомасаж. Адже одне з головних правил здорового способу життя — навіть 10 хвилин активності краще, ніж її повна відсутність.
Джерело: ukr.media