Як треба поводитися у спортзалі — 9 правил фітнес-етикету
Вправи у тренажерному залі — це тільки частина фітнес-життя. Тут діють ті ж правила, що і в суспільстві — живіть, як вважаєте за потрібне, але не заважайте іншим. Тому, виконуючи свої тренування, незважаючи на те, початківець ви чи ні, не забувайте про загальну повагу і комфорт, інформує Ukr.Media.
1. Завжди розбирайте після себе тренажери. По-перше, тому що збір і розбір інвентаря — це частина вправи. По-друге, це — порядок. І уважні тренери, до речі, обов'язково вказують на це своїм підопічним. Уявіть ситуацію: в залі всі штанги на вигляд зайняті, але ніхто на них не займається.
2. Не розбирайте чужі тренажери. Це правило випливає з попереднього. У раю качків весь інвентар розібраний, а його частини складені рівними стопками по вазі. Немає нічого сумнішого, коли ви зробили 3 підходи, відійшли на хвилину припудрити носик, повертаєтеся, а ваш інвентар зайнятий. "Але не треба було відходити!" — вигукнете ви, і будете праві. Однак у світі, де кожен за собою сам розбирає штангу, не виникне питання, зайнятий цей інвентар чи ні. Перш, ніж почати вправи, переконайтеся, що тренажер вільний.
3. Відпочивайте на лавках, на підлозі, стоячи, але не на тренажерах. Розсівшись на тренажері, ви позбавляєте інших можливості користуватися ним, поки у вас перерва.
4. Приходьте вчасно на групові заняття. Фітнес-клуб — це не лише тренажерний зал, але і всілякі танці, йога, розтяжка, силові тренування. Чекати вас, звичайно, ніхто не буде. Ви прогавите розминку. А це, між іншим, найважливіша частина тренування. Відсутність розминки загрожує травмами, так що виходьте заздалегідь. Якщо ви спізнюєтеся більше, ніж на 3-5 хвилин, краще вже не виходити. По-хорошому, тренер зовсім не повинен вас пускати, однак, багато хто йде на уступки.
5. Утримайтеся від непрошених порад. Особливо, якщо ви — новачок, якому самому ще потрібні поради. У залі є чергові тренери, вони і повинні стежити за адекватністю тих, хто займається. Проте, якщо бачите, що чиєсь здоров'я в небезпеці і рахунок йде на секунди — постарайтеся допомогти.
6. Величезні дзеркала в залі висять для відстеження правильної техніки вправ. Тому, якщо і фотографуєтеся, то пам'ятайте правила: нікому не заважайте при цьому, постарайтеся, щоб у кадр не потрапляли сторонні, і знайте міру.
7. Якщо йдете займатися з дітьми, пам'ятайте про правила чоловічих і жіночих роздягалень! Діти старше 5 років цілком можуть переодягатися самостійно. Якщо дитина молодша, шукайте клуб з сімейними роздягальнями. Загалом, не бентежте саму дитину і оточуючих.
Найчастіше, жінки беруть з собою хлопчиків у жіночу роздягальню. Але уявіть, що чоловік бере в чоловічу роздягальню дівчинку 5 років. Ви хочете, щоб ваша дочка опинилася в оточенні голих чоловіків? Або, може, хочете, щоб вона переодягалася при них? Ось і хлопчик в жіночій роздягальні відчуває себе так само. Це цілком адекватний погляд на речі.
8. Не влаштовуйте SPA в душовій і сауні. Громадські місця спортклубу — це не місце для тестування воскових смужок, ароматерапії і кавового скрабу. Це не етично, більше того, в оточуючих може бути алергія на ваші засоби. До слова, користуватися душовою кабінкою після такого інтенсивного догляду дуже неприємно. Гелю для душу це не стосується. Потрібно пам'ятати про гігієну!
9. Будьте ввічливі і чемні. Ну ви ж не одні в цьому клубі, справді! Дотримуючись банальної привітності, ви опинитеся у світі привітних людей!
Хочеться вірити, що цю статтю прочитають усі, хто має абонементи у фітнес-клуб. Дотримуйтесь цих нескладних правил, і тренування будуть приносити вам тільки радість!
Джерело: ukr.media