Як вибрати крем для обличчя: простий і зрозумілий гайд для кожного типу шкіри

З квітами ж придумали… Бо без певних знань поповнити колекцію безглуздих покупок можна на раз-два. На упаковці далеко не завжди пишуть, для якого віку та типу шкіри засіб, для яких умов, інформує Ukr.Media.

А як правильно вибрати крем для обличчя? Розбираємось! Спойлер: нічого складного.

Визначаємо тип шкіри

Багато хто чув, що сироватка та крем працюють у парі. Тільки на відміну від сироватки, яку підбирають під конкретну проблему, при виборі крему в першу чергу враховують тип шкіри.

Суха шкіра. Її особливість у тому, що верхній шар епідермісу насилу утримує вологу, через що часто буває відчуття стягнутості та лущення. Наше завдання — вологу втримати.

Що шукати у складі? Гіалуронову кислоту. Її молекули здатні проникати в різні шари шкіри та утримувати вологу всередині. Олії ши, авокадо і макадамії, вітамін Е, алое — вони чудово живлять шкіру і зміцнюють її захисний бар'єр.

Сквалан і фосфоліпіди створюють на поверхні шкіри захист, який перешкоджає втраті рідини. Цераміди — «будівельна цегла» гідроліпідної мантії, що захищають від зневоднення.

Жирна шкіра. Для багатьох цей факт буде дивним, але така шкіра теж дуже потребує зволоження. Здавалося б, така шкіра значно сильніше — сальні залози і так працюють на підвищених потужностях. Але саме коли епідермісу достатньо вологи, він переводить цю «фабрику» з виробництва шкірного сала в режим енергозбереження.

Головне — вибирати легкі, нещільні текстури: флюїди, гелі та емульсії.

Що шукати у складі? Ті ж гіалуронову кислоту та екстракт алое — для зволоження. Саліцилову кислоту, прополіс, бісаболол і цинк — вони заспокоюють, знімають запалення і мають себорегулюючу дію.

Комбінована шкіра. По суті, це два типи шкіри на одному обличчі: жирні чоло, ніс, підборіддя і сухі щоки. Тут теж важливо не пересушувати, але при цьому прибрати надлишок себуму із Т-зони.

Що шукати у складі? Алое віра та гіалуронову кислоту — для зволоження. Вітамін А та Е — вони захищають шкіру та сприяють регенерації пошкоджених ділянок, а пребіотки «підгодовують» здоровий мікробіом.

Проблемна шкіра. Зазвичай, у цьому випадку йдеться про шкіру з висипаннями, які покривають обличчя, знову ж таки, через надто активну роботу сальних залоз. Поради схожі на ті, що ми давали і при жирній шкірі: вибирайте креми для обличчя з легкими текстурами і не забувайте про зволоження.

Що шукати у складі? Сірка, цинк та саліцилова кислота регулюють роботу сальних залоз, зменшують запалення. Сечовина зволожує шкіру. Пантенол та алантоїн заспокоюють, знімають подразнення та запускають процеси регенерації. Ніацинамід покращує текстуру шкіри та допомагає зменшити запалення. На баночці з кремом для обличчя обов'язково потрібно шукати позначку про некомедогенність засобу.

Чутлива шкіра. Реагує почервонінням та роздратуванням на все. Зазвичай, такі реакції — наслідок ушкодження рогового шару шкіри. Це порушує процеси нормального функціонування нашого захисного бар'єра.

Часто до цього відносять шкіру з атопічним дерматитом.

Що шукати у складі? Для чутливої шкіри потрібно підібрати бар'єрний крем — засіб з досить щільною текстурою, насиченими жирними кислотами у складі: лінолева та гамма-ліноленова. Добре, якщо у складі будуть олії льону, соняшника, обліпихи, виноградних кісточок та інші, що містять ці ж кислоти. Також підтримати необхідний бар'єр допоможуть цераміди навіть краще, якщо їх буде кілька видів.

Круто, якщо крем для обличчя буде на основі мультиламелярної емульсії (MLE). Така формула максимально підлаштовується під природну структуру шкіри та відновлює пошкоджений захисний бар'єр. Також чудово знайти на етикетці сквалан, холестерол та натуральний зволожуючий фактор: гіалуронову кислоту, сечовину чи лактат.

Нормальна шкіра. Хоч і доставляє своїм господиням набагато менше проблем, але, як і будь-який інший тип, потребує зволоження (гіалуронова кислота, сечовина) та харчування (вітамін А та Е).

Що ще потрібно враховувати?

Вік. Крім типу шкіри, на вибір крему для обличчя впливає її стан. Віковій шкірі будуть потрібні більш серйозні активи. Вже після 30 років можна використовувати косметику з пептидами, з 40 років — підключати до догляду косметику з ретиноїдами, з 50 років — шукати у складі холестерол або фітостероли, альфа-ліполієву кислоту та інші компоненти.

Чинники довкілля. Погана екологія міст, сухе повітря у квартирах — ці та інші несприятливі умови також слід враховувати у догляді. Наприклад, додавати більше зволоження або забезпечувати антиоксидантний захист.

Конкретні проблеми. Тьмяна шкіра, пігментація, набряки — бренди розробили креми, які здатні впоратися з кожною з цих проблем. Однак у таких випадках потрібно підключати комплексний догляд.

Захист від сонця — окрема велика тема. Якщо коротко, санскрини потрібно наносити перед виходом з дому завжди незалежно від пори року.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *