Як відреагує ваше тіло на постійне сидіння на роботі

Багато людей навіть не здогадуються, наскільки шкідливо довго сидіти на одному місці без перерв на "розминку". Розбираємося, чому це шкідливо і які частини нашого тіла страждають через тривале перебування у такому положенні, інформує Ukr.Media.

Що станеться, якщо вести сидячий спосіб життя

Зайва вага і хронічний стрес

Здавалося б, робота спокійна, досить легка, нікуди бігти не треба. Що може бути поганого у такому положенні? Але, виявляється, коли людина довго перебуває без руху, її тіло починає активно виробляти кортизол.

Постійний, ми б навіть сказали, хронічний, підвищений рівень гормону стресу може призвести до швидкого накопичення зайвої ваги і навіть до ожиріння.

Передчасне старішання хребта

Так, саме гіподинамія — один з факторів, що впливають за передчасне старішання хребта. Коли ми сидимо, основне навантаження припадає на таз і хребет, на міжхребцеві диски чиниться сильний тиск.

Крім того, ми часто не помічаємо того, що перебуваємо у неправильному положенні: горбимося, піднімаємо одне плече або обидва одразу… У таких положеннях припиняють працювати м'язи спини і живота, постава позбавляється необхідної підтримки, згорбленість стає звичною, навіть коли ми встаємо, нарешті, зі стільця.

Потрібно пам'ятати, що хребет — це наша "арматура". Саме він є каркасом для усіх внутрішніх органів. Якомога частіше випрямляйтеся у робочому кріслі. А краще — вставайте.

Постійні м'язові спазми у шиї

Деякі люди сидять на робочому місці у одній, незручній позі: плечі підняті, а голова висунута вперед. У цій позі м'язи шиї і потиличні м'язи затиснуті та перенапружені. Ця постійна напруга може призвести до защемлення хребців шийного відділу.

А ще тривале сидіння у такій позі призводить до застою у хребетних артеріях, погіршення кровопостачання мозку. А ми ще дивуємося, звідки у нас головний біль, неуважність, погані продуктивність і пам'ять.

М'язи поступово слабшають

А до цього призводить не лише гіподинамія, а й згорбленість, про яку ми вже говорили. І першими втрачають тонус косі та бічні м'язи живота, а також сідниці. А в'ялі м'язи погано підтримують хребет. Ось коло й стає замкнутим.

Ймовірність розвитку діабету

Який зв'язок між діабетом і гіподинамією? Річ у тім, що м'язи, які не працюють, споживають набагато меншу кількість інсуліну, ніж ті, що працюють, а підшлункова залоза, тим часом, свою фабрику не зупиняє. У такий спосіб і з'являється схильність до діабету.

Ризик виникнення серцево-судинних захворювань

Нагадаємо, що серце — теж м'яз. Гіподинамія — фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Тут теж запускається ланцюгова реакція: слабшають через пасивний спосіб життя м'язи, погіршується кровопостачання і знижується тонус судин…

Ризик виникнення варикозного розширення вен

Тут є кілька факторів ризику. За умови постійного сидіння ми страждаємо через погану циркуляцію крові у ногах. Крім цього, деякі люди сидять, поклавши одну ногу на іншу. У цьому положенні перетискається підколінна вена і кров застоюється у певних місцях.

Схильність до тривог і депресій

А ви знали, що люди, які не отримують фізичних навантажень, більш схильні до виникнення депресій і тривог? Останні наукові дослідження доводять, що людям, які ведуть сидячий спосіб життя, не вистачає "гормонів позитиву і щастя": ендорфінів і серотоніну.

Проблеми зі сном

Нічне безсоння, поганий, переривчастий сон, нічні кошмари… Є таке? Це теж — наслідок малорухливого способу життя. Просто за день ваш організм не встигає настільки фізично викластися, щоб ввечері повноцінно відпочити… І що ж тепер з усім цим робити?

Що робити, якщо у вас сидяча робота?

Більше ходити пішки

Ходити. І краще — багато ходити. Зрозуміло, що у великих містах без транспорту важко. Але ви можете вийти на зупинку раніше, або пройтися до наступної зупинки. Можна їхати стоячи, у такий спосіб ви дасте невелике навантаження на м'язи ніг. У офісі можна зробити перерву, щоб пробігтися між поверхами. Гуляйте під час обідньої перерви, обідайте поза офісом. Зайшовши у власний будинок, не поспішайте викликати ліфт, підніміться сходами.

Робити перерви

Навіть найбільше навантаження на роботі — не привід проводити весь час на стільці. Робіть хоча б невеликі перерви щогодини, щоб трохи розім'ятися.

Чергувати роботу сидячи і стоячи

Навіть сидячу роботу можна виконувати стоячи. При цьому, у положенні стоячи людина спалює приблизно на третину більше калорій, ніж у сидячому положенні.

Якщо ви працюєте вдома, можете поставити свій ноутбук на підставку. Деякі люди купують спеціальні меблі для роботи стоячи. Причому працюють босоніж, а деякі з них — стоячи на масажному килимку, щоб стимулювати кровообіг. Ну, і взагалі, запишіться у спортивний зал. Це точно вбереже вас від гіподинамії.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *