Які продукти і в який період дня потрібно вживати, щоб схуднути
Щоб перестати рахувати калорії, потрібно просто слідувати деяким правилам, інформує Ukr.Media.
Наприклад, добре поснідати і їсти більше вранці, ніж вдень, тому що таким чином організм буде мати більше можливостей витратити це «паливо» на вироблення енергії.
Їсти продукти, які багаті вуглеводами необхідно до 16:00. Дієтологами був складений ідеальний раціон, в який увійшли 6 продуктів, які необхідно їсти в строго певний час, щоб схуднути.
Першим прийомом їжі за день стає сніданок. У проміжок між 7 і 10 ранку необхідно їсти каші. Вівсянка ідеально підходить для сніданку. Дієтологи не втомлюються повторювати це.
Численні дослідження підтверджують, що сніданок з високим вмістом вуглеводів і клітковини допомагає довгий час зберігати відчуття ситості, що допомагає нам уникати переїдання і обходитися без «імпульсивних» закусок. Однак варто враховувати, що це діє тільки з тими злаками, які потрібно готувати не менше 10 хвилин.
Перекусом після сніданку повинні стати сухофрукти і горіхи з 8 години ранку до 12 години дня. Як не дивно, горіхи, попри високий вміст калорій і велику кількість жиру, допомагають запобігти збільшенню ваги. Наше тіло поглинає лише частину жиру, який вони містять. Однак для всіх тих, хто дбає про свою вагу, краще всього їсти горіхи до обіду в якості закуски або як доповнення до сніданку. Вони допоможуть отримати багато енергії і не переїдати вночі, але водночас в організму буде достатньо часу, щоб спалити калорії.
Свіжі фрукти необхідно приймати в їжу з 8 ранку до 12 години дня. Люди, які їдять багато фруктів і овочів протягом дня, зазвичай мають меншу масу тіла та мають менше шансів набрати вагу. Замість того, щоб їсти фрукти окремо, найкраще їсти їх під час основного прийому їжі або в якості закуски у поєднанні з продуктами, багатими білком, клітковиною або жирами.
Овочі дієтологи рекомендують їсти протягом всього дня. Зелені овочі (перець, броколі, селера, спаржа, капуста, зелень): ті, хто на дієті, можуть їсти весь день, бо вони містять менше фруктози і менше калорій.
Краще їсти картоплю до полудня (через її високу калорійність і високого вмісту крохмалю) в приготованому або запеченому вигляді, крім того, не кожен день. Рекомендується вживати моркву і буряк з високим вмістом вуглеводів і солодощів до 17:00.
Сири та кисломолочні продукти бажано вживати у проміжок між 14 і 16 годинами дня. Відомо, що сир та інші молочні продукти багаті білком, важливою речовиною для схуднення. Вони знижують апетит і посилюють обмін речовин.
Продукти з високим вмістом білка, такі як йогурт, сир, допомагають контролювати почуття голоду, тому людина буде менше їсти вночі.
М'ясо ж необхідно їсти суто ближче до вечора, з 15 години до 18. Яким би корисним це не було, із-за високого вмісту заліза м'ясо є важкою їжею, тому бажано вживати його до 18:00, супроводжуючи невеликою кількістю овочів для полегшення травлення.
Перетравлювання м'яса займає від 2 до 5 годин, а це означає, що, з'ївши нарізану або навіть варену яловичину перед сном, ви ризикуєте зазнати відчуття тяжкості в шлунку, набряклість і розлад шлунково-кишкового тракту.
Джерело: ukr.media