Яку небезпеку приховують заняття йогою

Йога — одна з популярних практик, яка впливає не лише на фізичний стан організму, але і на розумове і духовне здоров'я людини, інформує Ukr.Media.

Головний аспект йоги — поліпшення гнучкості тіла. З віком ми втрачаємо її, що призводить до деяких захворювань, наприклад, артриту або артрозу. Саме регулярні заняття йогою допомагають зберегти гнучкість, рухливість і мобільність суглобів.

Багато йогів, які займаються протягом довгих років даним напрямком, в зрілі роки мають здоровіший хребет, ніж, наприклад, сучасні підлітки. Також вона дуже добре подовжує зв'язки, приводить в тонус всі групи м'язів, які ми не зачіпаємо на звичайних тренуваннях. Крім того, завдяки йозі виробляється величезна кількість ендорфінів і сератоніну, і вже на першому занятті можна навчитися розслаблятися, прибрати не лише затиски в тілі, але і в голові.

Асани, особливо силові, зміцнюють м'язи преса і хребет, що допомагає позбавитися від багатьох хронічних захворювань і болів в спині. Під час деяких асан можна навіть домогтися масажу внутрішніх органів, наприклад, при скручуванні. І один з головних бонусів йоги — безперебійна робота печінки і нирок, а також нормальне функціонування травної системи. Однак невже все настільки райдужно і у цього виду тренувань немає ніяких підводних каменів?

Травми через неправильне виконання асан

До йоги, як і до будь-якого виду спорту, слід підходити з розумом. Якщо ви новачок в цій справі, не потрібно практикувати асани самостійно. Ви можете виконати їх неправильно і тим самим нашкодити собі. Поруч з вами обов'язково повинен бути грамотний тренер.

Ви повинні переконатися, що поруч з вами знаходиться сертифікований фахівець з великим досвідом. Вся практика повинна бути грамотно вибудувана. Всі асани потрібно виконувати без різких рухів, м'яко переходячи з однієї пози в іншу. Далеко не всі положення вдасться виконати одразу, і один невірний рух може призвести до плачевних наслідків.

Перерозтягнення м'язів через поганого тренера

Якщо ваше тіло не підготовлене, якщо ви не розігрілися перед тренуванням або спеціаліст не приділив вам належної уваги, це може призвести до перерозтягнення м'язів або травм. Тому першим кроком у вашій практиці повинен бути пошук грамотного викладача. Він повинен підібрати програму, яка підходить саме вам, і пояснити виконання кожної асани, яка буде вам під силу і зможе надихати вас.

Проблеми з суглобами і зв'язками через фанатичне захоплення йогою

Травми в йозі можна отримати в основному через те, що люди хочуть сісти на шпагат за місяць тренувань, або приступають до занять, маючи медичні протипоказання, про які вони, можливо, не здогадуються. В результаті при неправильних заняттях починають боліти суглоби, м'язи та зв'язки.

Суглоби і зв'язки можуть почати боліти і з тієї причини, що під час розтяжки відбувається викид ендорфіну, і ми просто перестаємо відчувати біль. Тому багато хто, займається йогою, часто пошкоджують коліна, суглоби і лікті. Щоб так не сталося, треба стежити за відчуттями під час занять і зупинитися, якщо відчувається навіть найменший дискомфорт, але самостійно зробити висновок або відстежити неправильну позицію досить важко.

Запаморочення через надмірне захоплення перевернутими позами

Багато починають займатися йогою і пробувати нові пози кожне заняття. Особливим успіхом користуються перевернуті пози. І часто люди не можуть зрозуміти, чому паморочиться в голові або починає боліти голова під час і після занять. А це може виникати через підвищений тиск, патології судин мозку, вегетосудинну дистонію.

Болі в тілі через початок занять без консультації лікаря

Обов'язково варто відвідати лікаря, щоб він міг порадити, які навантаження для вашого тіла будуть корисні. У багатьох йога-студіях зараз є спортивні лікарі, які зможуть вас проконсультувати. Навіть такі пози, як лотос, можуть спровокувати біль у хребті або стегнах, якщо у вас недостатня підготовка або гіпертонія, яку може визначити тільки лікар.

Болі в спині через неправильно обраний килимок

Важливо підібрати правильний килимок: товщина килимка у новачка повинна бути 4,5 мм, краще обирати імпортні (вони міцніші і гнучкіші). На них не буде боліти спина, а тіло не буде ковзати по поверхні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *