Кілька порад для майбутніх марафонців, як прокачати біг і обсяг легенів
Витривалість — це здатність нашого організму витримувати тривалі фізичні навантаження без бажання після закінчення цього самого навантаження швидше лягти і померти. Також витривалість передбачає, що після довгого тренування або будь-якої іншої фізичної роботи ви швидше відновлюєтеся, інформує Ukr.Media.
Ця якість необхідна не лише спортсменам, але і всім людям, які хотіли б менше втомлюватися і краще почуватися, як під час занять спортом, так і в звичайному житті. Є кілька способів, які допоможуть вам розвинути цю важливу для організму здатність.
Робіть ЗФП
Це вправи для розвитку загальної фізичної підготовки, зазвичай вони виконуються з власною вагою. ЗФП допомагає прокачати не лише витривалість, але і силу, гнучкість, координацію і швидкість. Якщо ви вирішили займатися розвитком витривалості, то почати варто саме з регулярного виконання загальних фізичних вправ, особливо якщо раніше ви рідко займалися спортом.
Додавайте інтервальні тренування
Інтервальні тренування — це досить важко, але дуже ефективно для розвитку дихальної системи і зміцнення серцевого м'яза. Вам необхідно чергувати короткі вправи (від 15 до 60 секунд) в повільному темпі з вправами в максимально швидкому темпі. Наприклад, якщо ви займаєтеся бігом, то вам необхідно пробігти хвилину в звичному темпі і хвилину в найшвидшому темпі, на який ви здатні.
Не пропускайте заняття
Розвинути витривалість, втім, як і будь-які інші можливості вашого тіла, можна лише у тому разі, якщо ви займаєтеся регулярно. Тому тренуватися необхідно стабільно хоча б тричі на тиждень.
Правильно харчуйтеся і відпочивайте
Тренування на витривалість (особливо інтервальні) можуть негативно впливати на м'язи, оскільки таке навантаження змушує організм черпати енергію не лише з жиру, але і з м'язових тканин. Зрозуміло, якщо ваші м'язи будуть поступово виснажуватися, то і особливо високих результатів у розвитку витривалості ви не досягнете, та й бажання робити це у вас не буде через банальну втому. Тому необхідно правильно заповнювати свої енергетичні ресурси за допомогою повноцінного і різноманітного харчування і якісного сну.
Джерело: ukr.media