Кокосова олія для обличчя: кому не підходить

Кокосове масло для обличчя – одне з кращих засобів для підтримки молодості шкіри. Але виявляється, воно підходить не всім. Перш, ніж говорити, чому ним не варто користуватися саме вам, вважаємо своїм обов'язком розповісти про користь кокосового масла для шкіри обличчя, інформує Ukr.Media.

Користь кокосового масла для обличчя

Кокосове масло – це багатонасичений ліпід, який традиційно виготовляється шляхом вилучення олії з сирих кокосових горіхів або висушених кокосових кісточок. При кімнатній температурі засіб твердий і кремоподібний, але при нагріванні до кімнатної температури може розм'якшитися або навіть стати рідким. Це зовсім не означає, що олія зіпсувалася, до речі.

Засіб часто використовується в б'юті-індустрії в якості інгредієнта як косметики для догляду, так і декоративної або наноситься безпосередньо на шкіру і волосся в чистому вигляді. Кокосове масло багате жирними кислотами із середнім ланцюгом, які є формою насичених жирів. Фактично, ці жирні кислоти складають близько 65% від загального складу продукту.

До складу жирних кислот кокосової олії входять:

  • лауринова кислота: 49%
  • міристинова кислота: 18%
  • пальмітинова кислота: 8%
  • каприлова кислота: 8%
  • капринова кислота: 7%
  • олеїнова кислота: 6%
  • стеаринова кислота: 2%
  • лінолева кислота: 2%

Хоча кокосова олія містить близько 90% насичених жирів, вона також містить невелику кількість моно – і поліненасичених жирів. Одна столова ложка містить близько 12 грамів насиченого жиру та 1 грам ненасиченого жиру, що, загалом дуже корисно для нашої шкіри, адже кислоти насичують клітини корисними речовинами, а також захищають їх від втрати природної вологи, тим самим перешкоджаючи старінню. Однак це не єдина користь кокосового масла для обличчя.

Кокосове масло може зменшити запалення і свербіж. Хронічне запалення є основним симптомом багатьох різних типів шкірних захворювань, у тому числі псоріазу, контактного дерматиту та екземи. Цікаво, що кокосова олія володіє протизапальними властивостями, а також може полегшити біль і свербіж від сонячних опіків, а також усунути сухість і подразнення при псоріазі. Більш того, кокосове масло може полегшити запалення за рахунок своїх антиоксидантних властивостей.

Антиоксиданти працюють шляхом стабілізації вільних радикалів в організмі, нейтралізуючи реактивні атоми, які можуть сприяти запаленню, тому засіб так добре полегшує біль і лікує сонячні опіки.

Продукт антибактеріальний, тому може допомогти запобігти акне. Жирні кислоти з середньою довжиною ланцюга в кокосовому маслі також володіють антимікробними властивостями, які можуть допомогти захистити від шкідливих мікроорганізмів і налагодити мікробіом шкіри. Це особливо важливо для здоров'я шкіри, адже багато видів шкірних інфекцій, в тому числі прищі і фолікуліт, викликаються бактеріями або грибками. Нанесення кокосового масла безпосередньо на шкіру обличчя може запобігти зростанню цих мікроорганізмів. Це пов'язано з вмістом лауринової кислоти, яка становить майже 50% жирних кислот в продукті, що може боротися з шкідливими мікроорганізмами.

Одне дослідження перевірило антибактеріальні властивості 30 типів жирних кислот кокосової олії проти 20 різних штамів бактерій. Було встановлено, що лауринова кислота найбільш ефективна для блокування росту бактерій, тому продукт може допомогти позбутися від акне. Але тут-то і починаються проблеми.

Шкода кокосового масла для обличчя

Кокосова олія менше схожа на чисту рослинну олію і діє на шкіру як віск, олія жожоба. Вона дуже комедогенна, що означає, що олія не може проникнути в пори. Через це масло розташовується на поверхні шкіри, що призводить до закупорки пір, появі тріщин і, без належного всмоктування, викликає крайню сухість. Але, справедливості заради, варто зауважити, що це відбувається тільки у випадку, якщо у вас комбінована, жирна або проблемна шкіра.

Ви запитаєте, як же тоді лікувати акне за допомогою кокосового масла, якщо воно одночасно є і антибактеріальний, і комедогенним? Аж ніяк. Насправді, кокосова олія лише допомагає запобігти прищам, якщо у вас суха, чутлива і нормальна шкіра. Ви також можете спробувати використовувати її при жирному типі шкіри, але доведеться бути дуже обережною.

Кому не варто використовувати кокосову олію для обличчя

Хоча дослідження показують, що кокосове масло може бути корисним для здоров'я шкіри, нанесення його на в чистому вигляді на обличчя може підійти не всім. Наприклад, як ми вже сказали, людям з жирною шкірою варто уникати цього продукту, оскільки він може блокувати пори і викликати вугри.

Крім того, якщо у вас чутлива шкіра, використовуйте невелику кількість або спробуйте нанести його тільки на невелику ділянку шкіри, щоб переконатися, що воно не викликає роздратування або закупорки пір. Той же метод патч-тесту варто проводити і на шкірі, схильної до акне, щоб не посилити проблему.

І якщо ви все ще хочете використовувати кокосову олію для обличчя кожен день, зверніть увагу на наступні моменти.

Кокосове масло володіє високою комедогенною здатністю і утворює на шкірі бар'єр, який може блокувати і пори, – з цим розібралися. Але воно також не володіє високим поживним профілем, тобто воно не зволожує шкіру, а лише допомагає зберегти природну вологу в клітинах (але, звичайно, насичує їх вітамінами і корисними речовинами). Тим не менш, є багато інших чудових олій, таких як масло шипшини і бораго, які дійсно і зволожують, і живлять шкіру.

Але як щодо використання кокосового масла для видалення макіяжу? Воно відмінно розчиняє навіть найбільш стійку косметику, але з ним треба бути дуже обережною, оскільки масло може залишити плівку і, таким чином, закупорити пори. Після очищення маслом завжди використовуйте гель або піну, щоб повністю видалити засіб з обличчя.

І якщо ви просто не можете відмовитися від використання кокосового масла в якості засобу для зняття макіяжу, є альтернативи. Наприклад, ви можете використати його навколо очей, оскільки там немає сальних залоз.

Як висновок можна сказати, що кокосове масло все ж корисне, якщо ви будете слідувати правилам. Головне, при жирній і проблемній шкірі не використовувати кокосове масло, замість нього краще наносити масло шипшини, аргана або бораго.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *