Міцелярна вода: як нею користуватися насправді
Сьогодні це обов'язковий етап щоденного догляду. Правда, у багатьох вона, як і раніше, асоціюється зі словом "водичка", і звідси багато помилок у використанні, інформує Ukr.Media.
Розповідаємо, з чого складається міцелярна вода, як нею правильно користуватися та як вона працює.
Що таке міцелярна вода і навіщо потрібна?
Міцелярна вода — засіб для зняття макіяжу, який використовується як перший етап очищення шкіри. Перевага перед аналогами на кремовій основі, гідрофільними оліями та іншими засобами — швидке та легке застосування, буквально на ходу. Особливо цінують продукт люди із чутливими очима.
Міцелярки на водній основі справді нагадують звичайну воду — практично без запаху, не липкі. Основний компонент — частинки міцели, неагресивні поверхнево-активні речовини (або ПАР), які обережно очищають верхній шар шкіри і не ушкоджують його.
Міцели двошарові: зовнішній шар притягує водорозчинні компоненти, а внутрішній — жиророзчинні. Саме завдяки цьому очищається обличчя — частинки видаляють бруд, жир, макіяж, запечатуючи їх усередині свого прошарку.
Чи шкідливі ПАРи?
У вас може виникнути логічне запитання: якщо міцели — це ПАР, а про ПАР зараз усі пишуть, що вони небезпечні, отже, міцелярна вода шкідлива?
Відповідаємо: ні. Найжорсткіший ПАР у косметиці — лаурилсульфат натрію (SLS). Додають його зазвичай у шампуні. А ось формула міцелярної води створена спеціально для дбайливого впливу на шкіру обличчя, агресивних інгредієнтів у ній немає.
Як правильно користуватися міцелярною водою?
Міцелярка як універсальний засіб, що очищає, підходить всім типам шкіри, але формула у кожного виробника різна.
Міцелярка — перший етап демакіяжу. Відповідно, користуватися нею вранці немає сенсу (якщо ви, звичайно, не спите з мейком, але про це навіть подумати страшно). Це продукт для вечірньої б'юті-рутини.
Нанесіть засіб на ватяний диск і обережно, не розтягуючи шкіру, протріть її. Якщо макіяж був щільним, повторіть дію. Щоб зняти макіяж з очей, візьміть два чисті диски, змочені міцеляркою, прикладіть до повік, потримайте близько хвилини і дбайливо протріть.
Що дає правильно обрана міцелярка:
1. Не сушить епідерміс, не викликає алергії.
2. Легко коригує макіяж протягом дня, якщо нанести невелику кількість продукту на ватяну паличку та точково щось підправити.
3. Видаляє частинки бруду, пилу, себуму та макіяжу, готує шкіру до наступного етапу очищення.
Чи потрібно змивати міцелярну воду?
Деякі виробники пишуть на упаковці, що їхня міцелярна вода не вимагає змивання. Вода, може, й не вимагає, а ось наша шкіра дуже навіть! Ми ж пам'ятаємо, що міцелярка — це ПАР, нехай і м'які. А їх необхідно змивати, інакше згодом отримаємо подразнення та інші неприємності.
Обов'язково змиваємо засіб пінкою або гелем, хто б що не казав!
Чи потрібно зволожувати шкіру після міцелярної води?
Одна з найбільших помилок полягає в тому, що після міцелярки не потрібно використовувати тонік. Це два різні косметичні продукти, а значить, різні етапи догляду за шкірою. Перший засіб очищає шкіру, другий — тонізує.
Що ще важливо враховувати?
Якщо у вас пошкоджений епідерміс (є ранки, садна або розколупали прищик), відмовтеся від агресивної косметики, у тому числі міцелярної води.
Неправильно підібрана міцелярна вода для шкіри може викликати почуття стягнутості та дискомфорту, печіння та почервоніння, тому треба підбирати її під ваш тип шкіри.
Джерело: ukr.media