Набряки тіла: як вивести зайву рідину з організму
Якщо у вас часто з’являються набряки обличчя і тіла, ви, напевно, не раз гуглили фразу “набряки – як прибрати рідину”. І це логічно, адже саме застій рідини призводить до набряклості. Якщо це не постійне ваш стан, то можна позбутися від набряків самостійно, відкоригувавши свій раціон і змінивши ритм життя. Але, якщо набряклість тримається тривалий час, що б ви з нею не робили, то це перший сигнал, що потрібно звернутися до лікаря, інформує Ukr.Media.
Щоб зрозуміти, що може бути причиною набряку, ваш лікар спочатку проведе медичний огляд і поставить питання про історію хвороб і спосіб життя, раціон харчування і питний режим. Зазвичай цієї інформації достатньо для визначення першопричини набряку. У деяких випадках, коли очевидних тригерів немає, можуть знадобитися рентген, ультразвукові дослідження, магнітно-резонансна томографія (МРТ), аналізи крові, аналіз сечі.
Ми ж розповімо, що викликає набряки крім хвороб і як з ними боротися.
Причини набряків і способи лікування
Легкі набряки ніг і тіла в кінці робочого дня у жінок (та й чоловіків) часто бувають через вид їх діяльності. Якщо ви проводите весь день на ногах, то легка набряклість – це норма. До речі, набряклість ніг найчастіше переслідує жінок, оскільки вони найчастіше носять занадто вузьке або незручне взуття. Підбори теж призводять до легкої набряклості ніг, але це не так страшно. Вранці набряклість сама пройде, але довго так відбуватися не повинно. Якщо у вашій роботі вам часто доводиться весь день проводити на ногах, знайдіть зручне взуття. На щастя, для нас, кросівки з сукнями зараз не вважаються моветоном, тепер це тренд.
У жінок набряклість всього тіла, яка супроводжується поганим настроєм або його перепадами, головним болем, втомою і підвищеним апетитом з’являється раз на місяць. Причина – менструальний цикл. Ці набряки з’являються десь за кілька днів до критичних днів, і вони не страшні, адже проходять самі собою після їх закінчення.
Набряки обличчя і тіла можуть з’явитися через неправильний раціон. Надлишок натрію (солей), цукру, молочних і борошняних продуктів, білків призводять до застою рідини, набряків і целюліту. Щоб позбутися від набряків достатньо лише дотримуватися принципів правильного харчування і стежити за питним режимом.
Якщо набряки швидко наростають у всьому тілі, а сам процес починається з обличчя і повік, особливо з ранку, то це так звані ниркові набряки. Їх викликає застій рідини в організмі. Вони можуть бути ознакою того, що ви п’єте забагато рідини або ж це може бути симптомом сечокам’яної хвороби, пієлонефриту, ниркової недостатності та інших запалень. У таких випадках варто терміново звернутися до нефролога, а чоловікам – до уролога.
Асиметричні набряки на ногах найчастіше з’являються у жінок. Якщо чітко видно асиметрія, найімовірніше у вас проблеми з венами (варикоз, тромбофлебіт тощо). Необхідно звернутися до лікаря і перевірити судини ніг. В деяких випадках це може бути симптомом дефекту лімфатичних судин. У будь-якому разі вихід один – бігти до лікаря.
Набряклість обличчя – найчастіше ознака того, що ваш раціон вам не підходить. Є такі терміни, як “молочне”, “винне”, “цукрове” і “хлібне” обличчя. Ось як визначити свій тригер:
- Набряки в області повік і під очима, які формують носогубну складку – ознака “винного обличчя”, що значить, вам варто зменшити кількість коктейлів у вечір п’ятниці.
- Опухле обличчя в області щік і щелепи – “цукрове обличчя”, значить потрібно обмежити кількість глюкози в раціоні.
- Опухлі повіки, мішки під очима, які супроводжуються нерівним кольором ообличчя і вуграми – ознака “молочного обличчя” – скоротіть кількість молочних продуктів у своїй дієті або замініть їх рослинним молоком.
- Загальна опуклість обличчя, навислі і сповзаючі вниз щоки – ознака цеалкії (непереносимість глютену). Приберіть з раціону всі продукти з білої муки, пшениці, жита і ячменю, щоб прибрати набряклість.
Якщо набряки з’являються рідко і в основному вранці, з ними легко боротися. Досить позбавитися від застою рідини в організмі.
Як позбавитися від надлишкової рідини і набряків
Прокинувшись, зробіть 100 лімфодренажних стрибків. Наша лімфа тече знизу-вгору, тому й розганяти її потрібно саме знизу. На наших подушечках стоп є капілярна сітка, яка допомагає розганяти лімфу. Вона виводить з організму токсини, і, відповідно, набряклість проходить.
Потім прийміть контрастний душ. Не обов’язково з гарячої води перемикати на крижану, досить прохолодної, терпимої температури, щоб створити той самий “контраст”. Ви також можете зробити брашінг – масаж сухою щіткою. Після душу умийтеся холодною водою, щоб зменшити набряки обличчя і повік.
Протягом дня уникайте занадто солоної і обробленої їжі, консерв, солодощів, алкоголю. А перед сном і взагалі про ці продукти варто забути. До речі, молочні продукти (навіть кефір) перед сном взагалі не варто вживати, оскільки вони викликають бродіння в шлунку і запалення. Переконайтеся, що ви п’єте багато води протягом всього дня і зменшуйте кількість споживаної рідини перед сном.
Не спіть з макіяжем, тому що запалення шкіри викликає набряк обличчя, який ви бачите вранці. Зволожуйте шкіру. Не спіть на животі, адже це може призвести до застою рідини з однієї сторони обличчя і до набряків на ньому.
Джерело: ukr.media