Найуспішніші спортсмени-українці 2019 року
2019 рік підходить до кінця, саме тому час підбити спортивні підсумки, згадати хто з українців у 2019-му здобув найвизначніші нагороди, медалі, та чемпіонські пояси, інформує Ukr.Media.
Жан Беленюк
У цьому році найкращий український борець став, безумовно, найкращим у світі. Українець у своїй ваговій категорії виграв три найбільших змагання, до яких відносяться чемпіонат Європи, Європейські ігри та чемпіонат світу. А останнє золото — мундіалю — Жан завоював, бувши вже у статусі народного депутата.
Цим він привернув увагу тієї частини громадськості, яка не сильно вдається в подробиці спортивного життя країни. До речі, у 2020 році свої покладені 45 днів відпустки депутат Беленюк пообіцяв витратити на підготовку до Олімпійських ігор-2020 в Токіо.
Дарина Білодід
"Студентка, комсомолка, спортсменка і просто красуня" Дарина Білодід в цьому роки завоювала всі ті ж три золоті медалі, тільки для перемоги їй знадобилося участь лише у двох найбільших змаганнях. В Європейській федерації дзюдо вирішили заощадити за рахунок організаторів Європейських ігор і поєднали в Мінську Євроігри з континентальним чемпіонатом.
І з церемонії нагородження сяюча переможниця Дарина вийшла з двома золотими медалями — Євроігор та чемпіонату Європи. А вже восени в Токіо українка додала до цих призів золото світової першості. Таким чином, у нашої спортсменки тепер в колекції є всі найпрестижніші нагороди світового спорту, крім головної — олімпійської.
Ольга Харлан
Змагання з фехтування в цьому році в програмі Європейських ігор у Мінську не значилися. І стати дворазовою чемпіонкою Ользі Харлан не довелося (у 2015 році вона виграла титул Євроігор в Баку). Тому українці довелося задовольнятися лише титулами чемпіонки світу та Європи.
При цьому обидві нагороди вона завоювала в куди більш престижному індивідуальному турнірі, що, безумовно, підвищує шанси нашої спортсменки перед наступним сезоном в якості головного фаворита змагань 2020-го — Олімпійських ігор в Токіо.
Дмитро Підручний
Єдиний представник зимових видів спорту в нашому рейтингу Дмитро Підручний в минулому році виграв гонку чемпіонату світу. При цьому нічого хорошого від світової першості особливо не чекали. Команда у провідному для України зимовому виді спорту провалилася по ходу сезону, здобувши лише одну медаль на першому етапі Кубка світу-2018/19. І, здавалося, на Чемпіонаті світу українцям ловити абсолютно нічого, тим більше, чоловічої частини колективу.
Проте вже в спринтерській гонці Підручний зайняв 4-е місце з мікроскопічним відставанням в 0,3 секунди від француза Фійона Майї, який завоював бронзову медаль. Зоряний день українця настав рівно через добу, 11 березня. Стартувавши четвертим, він фінішував першим і відзначився майже ідеальною стрільбою — лише два промахи на першому вогневому рубежі.
Молодіжна збірна України з футболу
Сенсаційна перемога збірної України на турнірі в Польщі стала першим великим успіхом у вітчизняному "виді спорту №1" за всі 28 років незалежності. Так, у 2008 році донецький "Шахтар" виграв Кубок УЄФА, але в тій команді, як і, в принципі, в сучасному футболі, тон задають численні легіонери. Ми ж у своєму рейтингу фокусуємося на успіхи українських спортсменів. І, безумовно, не могли обійти увагою таку значну перемогу команди.
Ярослава Магучих
Головним відкриттям чемпіонату світу-2019 з легкої атлетики став виступ стрибунки у висоту Ярослави Магучих. В шалено спекотній катарській столиці Досі більшість українських претендентів на медалі не змогли скласти конкуренцію своїм опонентам. Виняток склали тільки Марина Бех — у стрибках у довжину і Ярослава Магучих в стрибках у висоту.
До речі, у своєму секторі Ярослава, крім інших, обіграла і співвітчизницю Юлію Левченко. Попутно двічі оновивши світовий рекорд для своєї вікової категорії.
Олексій Середа
Український стрибун у воду Олексій Середа став наймолодшим в історії чемпіоном Європи зі стрибків у воду, вигравши змагання з 10-метрової вишки у віці 13 років. Змагання, до речі, проходили в Києві. Крім того, юний спортсмен став срібним призером того ж Чемпіонату Європи у Києві, а на чемпіонаті світу зумів дістатися до 4-го місця у своєму коронному виді програми — стрибках з 10-метрової вишки.
Жіноча збірна України з біатлону
Команда у складі Анастасії Меркушиної, Віти Семеренко, Валентини Семеренко, Юлії Джими стала бронзовим призером чемпіонату світу в естафетній гонці. У цій команді гостро не вистачало капітана і найтитулованішої української біатлоністки Олени Підгрушної, яка минулого сезону показувала дивно низькі, як для себе самої, результати. Проблема розкрилася буквально через лічені дні після чемпіонату світу, коли стало відомо про медичне обстеження, яке провели в клініці спортивної медицини в Києві, і невтішний діагноз для Олени — серйозні проблеми з серцем.
На щастя, зараз вони позаду, а в новому сезоні Підгрушна разом з партнерами по команді бігає і стабільно демонструє результати рівня топ-10 кращих біатлоністок світу. Також варто відзначити, що всі олімпійські чемпіонки Сочі-2014 продовжують залишатися в строю, нітрохи не поступаючись молодим і перспективним співвітчизницям.
Олег Верняєв
Чемпіон Олімпійських ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро, багаторазовий чемпіон світу та чемпіон Європи Олег Верняєв в цьому році зіткнувся з низкою травм і не потрапив ні в один фінал в окремих снарядах кваліфікаційного чемпіонату Європи до Олімпіади в Токіо. Однак на чемпіонаті світу він завоював бронзу в багатоборстві і зумів відмінно виступити на Європейських іграх — золото у вправі на брусах і два срібла — в багатоборстві і вправі на коні.
Михайло Романчук
Один з провідних українських плавців Михайло Романчук в цьому році повторив свій "срібний успіх" на Чемпіонаті Світу-2019 у Кванджу (Південна Корея) у плаванні на 1500 метрів. Крім того, він став переможцем і рекордсменом етапу Кубка світу з плавання на своїй коронній дистанції.
Українець не зміг стати чемпіоном світу, хоча і в Будапешті-2017, і цього разу — у Кванджу-2019 від перемоги його відокремили буквально декілька секунд. Втім, сам спортсмен більш ніж оптимістично налаштований напередодні ігор в Токіо. Будь-яка серія невдач (якщо вважати невдачею друге місце), коли-небудь обов'язково переривається.
Джерело: ukr.media