Оцет для волосся — новий тренд: навіщо його використовувати та як він працює
А ви вже пробували оцет для волосся? Але не той, який додають у салати, а косметичний. Чому він так називається, як його наносити та чи є протипоказання, нам розповіли експерти, інформує Ukr.Media.
Свою незвичайну назву "Оцет для волосся" отримав завдяки основному інгредієнту в складі — безпосередньо оцту. Однак харчовий і косметичний — це два абсолютно різні продукти. Наші мами та бабусі вдавалися до допомоги столового оцту для догляду за волоссям через повну відсутність розвиненої косметичної індустрії. Він допомагав пом'якшити волосся після миття кусковим милом, після якого воно перетворювалося на грудку.
Сучасний оцет як б'юті-продукт — складна рецептура, яка, крім власне оцту (він може бути малиновим, яблучним, винним тощо), включає ще достатню кількість інших інгредієнтів: кондиціонери, вітаміни, амінокислоти, спеціалізовані екстракти і смоли. Працює такий засіб для волосся за рахунок свого кислого pH. Відомо — що кисліший засіб, то м'якше і податливіше після нього волосся. До речі, саме з цієї причини більшість масок і бальзамів мають водневий показник близько 4 одиниць.
Як працює
Принцип дії б'юті-оцту можна порівняти з маскою або бальзамом, які максимально згладжують кутикулу волосся. Якщо вона пошкоджена і "шорстка", волосся стає пористим, швидко втрачає вологу і блиск, електризується, плутається. І навпаки — воно блищить, легко розчісується, м'яке на дотик, якщо кутикула здорова. Щоправда, відмінність у роботі оцту від масок і бальзамів у тому, що він не витісняє з волосся воду, накопичену під час миття.
Ще він показаний для шкіри голови, впливаючи на неї як кератолітик. Оцет дає м'яке відлущування, полегшує свербіж, зменшує випадання волосся і перешкоджає жирності. До речі, завдяки йому волосся довше зберігає свіжий вигляд, і якщо ви мрієте скоротити періодичність його миття, почніть користуватися таким оцтом.
Кому підходить і як наносити
Якщо волосся не пофарбоване, не знебарвлене, не пористе і не пошкоджене, то оцту може бути достатньо для надання йому м'якості та гладкості. Але якщо хоча б на один із перелічених пунктів ви відповісте позитивно, то слід обирати маску або бальзам для волосся, або поєднання продуктів, але аж ніяк не один оцет.
Він наноситься на волосся одразу після миття шампунем, тримається три хвилини і потім змивається. Якщо поєднувати його з маскою або бальзамом, то слід використовувати останній. Завдяки тому, що водневий показник оцту перебуває в межах 3-3,5 одиниць, він не чинить подразнювальної дії, і його можна застосовувати навіть для чутливої шкіри голови.
Джерело: ukr.media