Ось навіщо потрібно регулярно стояти на одній нозі
Дослідження показують, що здатність людей стояти на одній нозі є показником здоров'я, і що поліпшення вміння стояти на одній нозі може поліпшити фізичну форму і потенційно збільшити тривалість життя, інформує Ukr.Media.
Здатність стояти на одній нозі пов'язана з підвищеним рівнем фізичної активності і зниженням ризику падінь, і пов'язана як з якістю, так і з тривалістю життя. Близько 37,3 мільйона падінь на рік у всьому світі є досить серйозними, щоб потрібна була медична допомога.
Нездатність балансувати на одній нозі протягом 20 секунд або довше у здорових людей пов'язана з підвищеним ризиком пошкодження дрібних кровоносних судин в головному мозку і зниженням здатності розуміти думки. У вас менше шансів стояти на одній нозі без хитання, якщо у вас безліч захворювань, таких як хвороба Паркінсона, інсульт або хвороба Альцгеймера.
Вагітність, менопауза, наявність різних захворювань і пенсійний вік також можуть позначитися на нашій силі, рівновазі і здатності залишатися у вертикальному положенні, в основному через те, що все це в змозі впливати на нашу здатність і мотивацію займатися регулярною фізичною активністю.
Сидіння або напівлежання під час неспання пов'язане зі зниженням м'язової сили, ризиком падінь і зниженням фізичної активності, іноді незалежно від того, яку кількість фізичної активності помірної або високої інтенсивності ви виконуєте. Люди, які сидять протягом тривалого часу, більш схильні до розвитку діабету 2 типу, збільшення окружності талії і ожиріння.
Чому так важливо стояти на одній нозі
Дані показують, що час, протягом якого люди можуть стояти на одній нозі, змінюється для чоловіків і жінок в різному віці, а нездатність досягти цих цільових показників для вашої вікової групи може вказувати на проблеми зі здоров'ям.
Людське тіло у вертикальному положенні за своєю природою нестійке. У нас дуже маленька опора щодо нашої висоти і ширини. Коли ми здорові, ми покладаємося на нашу центральну і периферичну нервову систему, щоб інтегрувати всю інформацію, що надходить від наших органів почуттів, що відповідають за рівновагу (очі, внутрішнє вухо і зворотний зв'язок від м'язів і суглобів). Потім ми задіємо потрібні м'язи (ступні, щиколотки, м'язи ніг і кора, іноді навіть м'язи рук) в потрібний час, щоб внести необхідні корективи в нашу поставу, щоб залишатися у вертикальному положенні.
Чим більше ми фізично активні, тим вище ймовірність того, що у нас буде хороша рівновага, і, звичайно ж, добре відомі більш широкі фізичні, психологічні та соціальні переваги регулярної активності.
Інші проблеми зі здоров'ям також можуть впливати на нашу фізичну активність і характеризуються сутулою поставою і погіршенням рівноваги, наприклад, депресія і остеопороз, що призводить до підвищеного ризику падінь і переломів. Згорблена поза ускладнює стояння на одній нозі.
Чи варто стояти на одній нозі?
Ви можете поліпшити свою здатність стояти на одній нозі в будь-якому віці і поліпшити рівновагу. Це складніше, якщо у вас неврологічне захворювання, але дослідження показали поліпшення рівноваги в багатьох умовах після фізичних вправ, що також знижує кількість падінь. Наприклад, у Великобританії приблизно у кожного третього дорослого старше 65 років і у половини людей старше 80 буде хоча б одне падіння на рік. У недавньому звіті громадської охорони Здоров'я Англії говориться, що відсутність активності у літніх людей через соціальні обмеження може привести до збільшення падінь літніх людей на 110 тисяч випадків.
Спробувавши виконати кілька простих вправ на рівновагу, ви зможете підвищити свою впевненість у виконанні фізичних вправ, а більш активний спосіб життя може продовжити і поліпшити його якість.
Стояння на одній нозі може стати набагато більш складним, якщо ви при цьому закриєте очі. Це варто практикувати, так як це допомагає нам зберігати довгострокову рівновагу і знижує ризик падіння. Коли наші очі відкриті, тіло стає ледачим і куди більше покладається на наш зір, який допомагає нам зберігати рівновагу. Якщо ви приберете зір, інші органи чуття будуть працювати краще. Більшість людей можуть робити це лише за короткий час порівняно з тим, коли вони тримають очі відкритими. Бажано, щоб поруч було щось, за що можна триматися. З часом ваші результати стануть кращими.
Для людей старше 70 років також є докази того, що стояння на кожній нозі протягом однієї хвилини тричі на день може допомогти поліпшити мінеральну щільність тазостегнових кісток. Більш висока мінеральна щільність тазостегнових кісток означає, що якщо ви все-таки впадете, ймовірність перелому буде нижче.
Джерело: ukr.media