Правила догляду за нігтями: яких шкідливих звичок варто уникати
Здорові та красиві нігті — одна з головних складових будь-якого б'юті-образу, тому вкрай важливо регулярно доглядати за ними. Однак часом деякі повсякденні звички можуть зіпсувати якість і зовнішній вигляд нігтів. Ба більше, ми навіть можемо не звертати належної уваги на них. Розповідаємо про найпоширеніші з них, інформує Ukr.Media.
Звичка гризти нігті
На жаль, це роблять не тільки діти і підлітки. Оніхофагія — звичка обкушувати нігті й кутикули — властива і багатьом дорослим. Як зменшити наслідки цієї звички? Завжди носіть лак. Ще один варіант — зробіть настільки дорогий манікюр, наскільки ви собі можете дозволити. Одна думка про те, скільки грошей витрачено на красу, — допоможе підняти ваш рівень самоконтролю, а потім і зовсім звести звичку нанівець.
Переношування покриття, нерегулярний педикюр і манікюр
Будь-який професійний майстер рекомендує міняти покриття на руках один раз на 2-3 тижні. В іншому разі нігті можуть почати ламатися через зміщення центру ваги. А у відшаруваннях гель-лаку легко розвивається бактеріальна інфекція. На ногах термін не повинен перевищувати 4-5 тижнів. Нігті, вкриті гель-лаком, не гнуться і під час відростання починають впиратися в мис взуття і здавлюватися шкарпетками, що часто стає причиною оніхолізису — відшарування нігтьової пластини від нігтьового ложа. Якщо немає можливості вчасно відвідати майстра, необхідно підпиляти довжину пилкою.
Мити посуд і прибирати без рукавичок
Гаряча вода здатна розм'якшувати нігтьову пластину, що сильно позначається на здоров'ї нігтів, тому без рукавичок у цій справі не обійтися. Це стосується і прибирання, оскільки побутова хімія — вона і для нігтів хімія. Особливо будьте обережні із засобами на основі спирту. Вони висушують нігтьову пластину і шкіру навколо, що призводить до крихкості та загального погіршення якості нігтів.
Користування металевими пилками
Їхня груба поверхня чіпляється за край нігтя, провокуючи відшаровування і ламкість. Використовуйте аксесуари з керамічним, корундовим або скляним напиленням. Що дрібніше напилення, то делікатніша дія пилки. І не захоплюйтеся поліруванням: так видаляється верхній шар і нігтьова пластина стоншується.
Ви не можете дати спокій своїй кутикулі
Кутикула захищає нігті від ушкоджень, проте багатьом приносить задоволення постійно позбуватися її. Залиште цю справу майстру з манікюру, який знає, як зробити це правильно. Інакше шкіра стане сухою і частіше з'являтимуться задирки.
Джерело: ukr.media