Прості способи зберегти молодість вашого мозку — у старості ви точно скажіть собі спасибі

Ми всі хочемо зберегти здоров'я і розум в старості. І якщо нам приблизно зрозуміло, як піклуватися про тіло, то як підтримувати молодість мозку, для багатьох — загадка. На щастя, останні дослідження показали, що існує кілька способів зберегти роботу нашого "головного комп'ютера" протягом багатьох років, інформує Ukr.Media.

Як показали дослідження, здатність виконувати кілька простих функцій, які вимагають різного ступеня рівноваги, сили та багатозадачності, може допомогти оцінити, наскільки молодий і здоровий ваш мозок. А головне — виявивши труднощі з цими вправами, ви зможете зрозуміти, над чим вам варто попрацювати.

Пропонуємо виконати ці вправи прямо зараз!

Встаньте на одну ногу

Дослідження, опубліковане в Британському журналі спортивної медицини, показало, що здатність стояти на одній нозі протягом 10 секунд може вказувати на кращий стан здоров'я мозку і фізичного стану з віком.

"Мозкові хвилі сенсомоторного ритму активують гіпокамп, який координує когнітивні здібності та рівновагу, але з віком ці мозкові хвилі стають слабшими".

Щоб посилити свої сенсомоторні ритми, спробуйте стояти і балансувати на одній нозі, притискаючи іншу ногу до коліна щодня, наприклад, під час чищення зубів. Після цього розслабтеся на 10 хвилин. Якщо ви відразу ж почнете рухатися, у вашого мозку не буде можливості асимілювати нейронні зміни. Іншими словами, перерва дає вашим нейронам можливість відчути переваги балансування для мозку.

Будьте багатозадачні під час прогулянки

Ходьба здається нам дуже простим заняттям, але вона вимагає складної координації. В одному дослідженні кори головного мозку люди двічі переглядали слайд-шоу: Один раз сидячи і один раз під час ходьби по біговій доріжці. В обох випадках їм було доручено натиснути кнопку, коли зображення змінювалося. Так вчені виявили, що ходьба полегшувала завдання деяким учасникам, а не ускладнювала його, що вказує на підвищену гнучкість розуму. Вимірювання мозкової активності під час виконання вправи також вказувало на процеси, які пояснюють, як старіє мозок.

"Коли ми займаємося подвійними завданнями, це схоже на стрес-тест для мозку", — каже невролог Ліза Шульман, доктор медичних наук, директор Центру хвороби Паркінсона та рухових розладів при медичній школі Університету Меріленда. Вона пояснює, що, хоча ми втрачаємо обсяг мозку з кожним роком, нам не обов'язково втрачати розумові здібності. Якщо ми підштовхнемо себе, наприклад, рахувати назад під час ходьби, ми зможемо підтримувати багатозадачність нашого мозку, потенційно підвищуючи його гнучкість.

Зніміть стрес силою

Нове дослідження в галузі неврології показує, що хороша сила зчеплення пов'язана з меншим ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. В ході роботи вчені виявили, що сила рукостискання пов'язана з більшою здатністю розв'язувати проблеми.

Прості силові вправи мають далекосяжні переваги для нашого фізичного та психічного благополуччя. Просто стискайте гумовий м'яч антистрес 20-25 разів у кожній руці під час перегляду пів годинного телешоу, щоб покращити силу зчеплення та когнітивні здібності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *