Що означає сиве пасмо зараз і як до нього ставились колись
Протягом всієї людської історії біле пасмо на темному волоссі вважалося символом зла. Це широко відбилося в поп-культурі: згадаймо Стервеллу Де Віль, Беллатрісу Лестранж або Суїні Тодда. Мода теж не залишилась осторонь, перетворюючи контрастне пасмо волосся то в частину готичного стилю, то в популярну зачіску серед фанатів рок-н-ролу або символ бунту. Розповідаємо, що потрібно знати про «маллен стрик» і яке значення ця тенденція має для міленіалів, інформує Ukr.Media.
Назву «мален стрік» було взято з книг
Термін mallen streak з'явився тільки в 70-х роках, хоча помітною ця тенденція стала набагато раніше. Слово було придумано Кетрін Куксон в її серії книг «Малени» про сім'ю злісного поміщика, котрий мав сиве пасмо волосся — цю особливість він передав своїм дітям. Ймовірно, назва походить від латинського слова malignus, що означає «злий».
В 1979 році за книгами Кетрін Куксон зняли британський серіал, який так і називається — «Малени».
У середньовіччі світле пасмо волосся вважали відьмацькою міткою.
Як і будь-яка інша незвичайна особливість зовнішності, контрастне світле пасмо волосся зайняло своє місце у світі фольклору. У середньовіччі в часи полювання на відьом «мален стрік» називали «відьмацькою смугою» і вважали явною ознакою чаклунства. Поряд з родимками або рудим волоссям, сиве пасмо сприймалося як зовнішня ознака внутрішнього гріха.
З часом цей образ увійшов в культурний код і досі світле пасмо на темному волоссі асоціюється зі злодійством, містикою, відьмами та іншим мороком.
«Мален стрік» — символ зла в поп-культурі
Через свою лякаючу конотацію сиве пасмо на чорному волоссі є частиною образу великої кількості негативних персонажів: Стервелла Де Віль («101 далматинець»), а після — її кіноперевтілення — Круелла Де Віль («Якось у казці»), Беллатріла Лестранж («Гаррі Поттер»), вампірша з роду Дракули — Ліллі Манстер.
Всі ці героїні славляться не тільки сумнівними моральними якостями, але і сильним характером і сміливістю боротися за свої інтереси. «Мален стрік» став частиною цього образу, асоціюючись не тільки зі злом, але і з несхожістю, сміливістю, силою і темною стороною, яка є в кожної з нас.
Іноді така смуга виникає від природи
Для невеликого відсотка людей світле пасмо світла — не наслідування моди і бажання виділитися, а реальне захворювання. Воно називається поліоз і виражається у світлих плямах на шкірі або волоссі. Іноді воно буває вродженим, але часто проявляється вже в зрілому віці.
Поліоз складно сплутати з сивиною, оскільки він проявляється у вигляді білої плями або пасма, і колір волосся швидше білий, ніж сивий, бо в них повністю відсутній пігмент меланін. Сам по собі поліоз не небезпечний і, крім психологічного дискомфорту, нічого не приносить, але він часто супроводжує більш серйозні генетичні захворювання.
Подібні світлі пасма носили і носять багато відомих жінок, наприклад, американська письменниця Сьюзен Зонтаг, англійська журналістка і феміністка Кейтлін Моран.
У 20 столітті кольорове пасмо перетворилося на популярну модну тенденцію
Поширення зачісок зі світлим або кольоровим пасмом пов'язано з популярністю культури рокабілі — різновиду рок-н-ролу, який користувався успіхом в Америці 50-х років. У місцевих аптеках продавалися спеціальні відбілюючі набори, а в модних журналах публікували інструкції, як перетворити себе в rockabilly girls.
Романи Кетрін Куксон тоді ще не вийшли, тому терміну «мален стрік» не існувало. Тенденцію називали chameleon streaks. Перукарі пропонували накладні пасма, які фіксувалися на голові на спеціальний клей. Дівчата могли підбирати нитки потрібного кольору під свій наряд.
Хоча в цей період «мален стрік» не так сильно асоціювався з магією і відьмами, це був символ протесту.
Зараз «мален стрік» — символ альтернативної краси
Як і сама магія, з якою асоціюють «мален стрік», ця тенденція змінювала форму, виходила з моди і знову поверталася туди. Зараз вона знову актуальна, і це не дивно: мілленіали активно цікавляться темою відьом, фемінізму та альтернативної краси. Нові поп-ікони зовсім не намагаються слідувати загальноприйнятим канонам і не соромляться бути особливими. Щоб це зрозуміти, достатньо поглянути на Біллі Айліш, популярну instagram-модель Принцесу Голлум або лондонського дизайнера Мімі Уейд. Вони активно експериментують із зовнішністю і розширюють рамки того, що люди звикли називати красою.
Джерело: ukr.media