В яких випадках одяг може завдати істотної шкоди здоров’ю

Кожній людині доводилося терпіти незручний одяг заради краси. Занадто вузькі джинси, які іноді доводилося одягати лежачи, нові моторошно незручні туфлі на височенних підборах, які до того ж ще й немилосердно тиснули. Щоб не завдавати шкоди здоров'ю, одяг, взуття та різноманітні аксесуари мають не лише бути красивими, а й достатньо зручними для носіння, інформує Ukr.Media.

На жаль, невідповідний одяг не тільки незручний у носінні, а й негативно впливає на самопочуття. Нині дедалі більше виробників популярного одягу стали брати до уваги функціональну зручність і якість, щоб не провокувати негативних наслідків для здоров'я покупців.

Коли одяг завдає шкоди.

Токсичні барвники

Переважна більшість вважає, що для міцного здоров'я достатньо, якщо вживати натуральні продукти, відмовитися від шкідливих звичок, пити багато чистої води та займатися спортом. Фахівці вітають такі правила, але вважають, що цього не завжди буває достатньо. Річ у тім, що шкідливі речовини можуть міститися не тільки в продуктах харчування, повітрі та воді, а й у повсякденному одязі. Не підозрюючи того, люди постійно стикаються з речовинами, що містять токсичні домішки, наприклад, в улюбленій футболці або офісному костюмі.

Такі отруйні речовини, як формальдегід або п-фенілендіамід, входять до складу барвників для чорних матеріалів і їх застосовують у найбільших брендах одягу. Медичні фахівці вважають, що ці компоненти призводять до висипань і подразнень на шкірі, алергічних реакцій і дерматиту, в деяких випадках може виникнути анафілактичний шок або новоутворення. Тому дедалі більше виробників починає відмовлятися від дешевих синтетиків і віддає перевагу натуральним тканинам і барвникам.

Повітронепроникні тканини

Часто тканини не тільки незручні, а й шкідливі для здоров'я. Проведені дослідження з'ясували, що найчастішою причиною розвитку дерматитів є подразнення шкіри неякісними вовняними або синтетичними тканинами. Крім цього, грибкові захворювання можуть бути спровоковані одягом або взуттям з недостатньою повітряною проникністю.

Це пов'язано з тим, що у випадках поганої вентиляції, підвищується вологість і створюється сприятливе середовище для розвитку грибкових інфекцій. Обираючи одяг, слід віддавати перевагу натуральним тканинам, які забезпечують хорошу вентиляцію. Наприклад, обираючи костюм, краще відмовитися від поліестеру і віддати перевагу льону або бавовні.

Незручне взуття

Красиве взуття здатне зробити з дівчини справжнісіньку красуню, а з чоловіка джентльмена. Правильне високоякісне взуття забезпечує комфортність і хорошу підтримку ступні. У такому взутті не буде мозолів, попрілостей або інших занепокоєнь, які з'являються від носіння дешевих синтетичних виробів.

Крім цього, дівчатам, обираючи взуття, слід ретельно підходити до висоти каблука. Занадто високі підбори призводять до набряклості ніг, варикозного розширення вен, проблем із суглобами. Абсолютно плоска підошва може призвести до викривлень і погіршення ходи, а в дітей може розвинутися плоскостопість. Під час вибору слід зупиняти увагу на якісних виробах із прошивкою, у яких буде проникати повітря і можна буде пройти велику відстань.

Занадто тісний одяг

Дуже вузький одяг ідеально підкреслює всі вигини тіла і має чудовий вигляд, але погіршує здоров'я. Він провокує печію, створює ризик ушкодження або зміщення внутрішніх органів, порушення кровообігу — небезпечного стану, за якого тканини не отримують достатньо кисню і наростає тиск у м'язах.

Будь-який занадто вузький або гнітючий одяг може провокувати пошкодження або защемлення нервових корінців. Якщо дуже подобається обтислий одяг, і немає сил відмовитися від обраного стилю, то слід обирати тканини, що розтягуються, або просто взяти сукню більшого розміру. Важливо усвідомлювати, що не фігура має відповідати одягу, а навпаки. Ніколи не варто терпіти невідповідний одяг.

Усім молодим людям слід пам'ятати, що модна тенденція — це тимчасове явище, тоді як тіло людина отримує один раз і на все життя. Тому, не потрібно приносити його в жертву одягу, який йому шкодить.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *