В яких випадках приймати гарячу ванну шкідливо для здоров’я

Водні процедури обов'язкові для гігієни людини, проте вчені стверджують, що щоденне перебування в душі може бути згубним для імунітету. Багато хто обожнює полежати у ванній, але медики попереджають, що після деяких звичайних дій контакт з водою особливо небажаний. І на це є наукові пояснення, інформує Ukr.Media.

Після їжі

Гаряча вода при контакті зі шкірою викликає посилення кровотоку по всьому організму. Підвищується кров'яний тиск, температура тіла, організм регулює власну роботу, у тому числі ендокринної системи. А якщо в цей момент в шлунку відбувається перетравлення їжі? Представники Британської асоціації гастроентерологів на своєму офіційному сайті не рекомендують навіть здоровим людям приймати душ відразу після щільного обіду або вечері. Кровопостачання органів травлення в такий момент порушується, механізм перетравлення продуктів дає збої і в кращому випадку може привести до одноразового закидання кислого вмісту зі шлунка в стравохід, а в гіршому — серйозно порушити перистальтику кишечника. Англійські лікарі радять своїм пацієнтам почекати дві або три години після приймання їжі і тільки потім піддавати тіло впливу теплої або гарячої води.

Після епіляції

Гаряча вода, що ллється під напором, може пошкодити епідерміс, якщо він вже травмований, наприклад восковою або механічною епіляцією. Лікарі не рекомендують відразу після таких процедур приймати душ, оскільки майже втрачений епідермальний бар'єр шкіри. Іншими словами, в цей момент цілісність захисної плівки на дермі максимально порушена і будь-яка інфекція може привести до подразнення або навіть запалення. Митися із застосуванням антибактеріальних засобів теж не варто, бо ці активні лужні речовини сильно висушують шкіру, старять її і навіть можуть привести до часткової ерозії. Найкраще відкласти прийом душу хоча б на одну добу. За цей час епідерміс сам відновить свої захисні властивості і гігієнічні процедури можна буде здійснювати без побоювань.

Після відвідування солярію

Ультрафіолетові промені теж завдають шкірі певної шкоди, тому косметологи рекомендують почекати більше п'яти годин після сеансу засмаги, перш ніж приймати душ або ванну. Відразу після відвідування солярію не можна піддавати епідерміс впливу гарячої води і вже тим більше в момент миття користуватися жорсткими мочалками і скрабами. Протягом наступного дня бажано приймати душ також без будь-яких миючих засобів. З косметики слід використовувати тільки зволожуючий лосьйон або легкий крем, відмовившись від всіх спиртовмісних або занадто жирних складів хоча б на тиждень.

Після зниження високої температури

У момент будь-якого запального процесу температура тіла людини стає вище норми. Крім гарячкового стану хворий відчуває слабкість, ломоту в м'язах і суглобах. Нездужання може тривати кілька днів і зазвичай людина в цей період не робить водні процедури. Але як тільки температура спадає, хворому хочеться помитися і в цьому криється небезпека. Лікарі радять це робити з великою обережністю і приймати душ далеко не відразу після зниження температури, а почекавши хоча б пару днів. Річ у тім, що гарячковий стан дає сильне навантаження на серце. Гаряча вода, впливаючи на шкіру, знову піднімає температуру тіла і ритми серця збільшуються, воно продовжує далі працювати на знос і це може стати початком будь-якого серцево-судинного захворювання. До того ж будь-який протяг в душі або відразу після нього здатний спровокувати рецидив хвороби і все лікування виявиться нанівець. Як би не хотілося, але людині, яка не до кінця видужала, краще цього все-таки не робити і дочекатися стабілізації стану свого організму.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *