Вчені розповіли, що відбувається з організмом людини, яка провела 2 години наодинці з собою
Фоновий шум став невіддільною частиною життя людини, тому що всілякі звуки присутні всюди і завжди. Зовнішній шум шкідливий для здоров'я, тому при кожній можливості рекомендується «слухати» тишу, інформує Ukr.Media.
Тиша допоможе зняти стрес і напругу
Сучасний спосіб життя людей передбачає великі фізичні та емоційні навантаження. Ситуацію посилює цифровий шум. Все це стрес для організму.
Регулярне перевантаження, робота на знос, конфлікти з іншими людьми, які точно також страждають від шаленого ритму життя, — все це веде до безсоння, дратівливості, безпричинного страху і паніки, проблем з серцем і підвищення артеріального тиску.
Вирішити проблему найпростіше тишею
Вчені давно довели, що від свідомого усамітнення на короткий термін більше користі ніж від розслаблюючої музики і теплої ванни.
Важливий момент: повна тиша, коли відключений телефон, телевізор і будь-які існуючі гаджети.
Саме так можна швидко і ефективно знизити наслідки стресу, зняти загальну напругу і взяти себе в руки. У тиші легше зібратися з думками і прийняти правильне рішення.
Як тиша впливає на концентрацію уваги людини
Якщо має бути "мозковий штурм", потрібно виконати квартальний звіт або виникла необхідність в отриманні повної віддачі мозку, то все це можливо лише за умови повної тиші.
Коли людину постійно відволікають від власних роздумів сторонні звуки, то виникають проблеми з концентрацією уваги.
Є дані, що від такого «пресингу» страждає кора головного мозку, не справляючись з навантаженням. Вихід є — усамітнитися, відсторонившись від фонового шуму на час.
Медики радять знаходити час для піших прогулянок і виїздів за місто на природу, де панує природна тиша, що навіває спокій.
Такі моменти стануть найкращим методом "перезавантаження" мозку, розслаблять нервову систему, яка постійно перебуває в напрузі, і стануть теплими спогадами, що зігріють душу у важкі дні.
Доведено, що 2 години повної тиші благотворно впливають на сіру речовину: утворюються нові нейронні зв'язки.
Так можна зміцнити пам'ять, і поліпшити настрій і самопочуття. Тиша показана пацієнтам з хворобою Альцгеймера і депресією.
Джерело: ukr.media