Всього одне слово захищає ваш мозок від діабету та недоумства
Але їх поєднує загальний фактор ризику, пов'язаний із захисною поведінкою. Ось наше слово дня сьогодні: сон, інформує Ukr.Media.
Не слід недооцінювати важливість гарного нічного сну. Річ у тім, що недосипання може позначитися на стані вашого здоров'я через роки. Але перш ніж я поділюся з вами найефективнішим ритуалом щодо забезпечення себе добрим нічним сном, давайте ознайомимося з результатами деяких досліджень.
Журнал Diabetes Care опублікував статтю, в якій зазначається: «Постійне недосипання та зміни у тривалості сну у віці 20-40 років підвищують ризик розвитку діабету другого типу у літньому віці». Це означає, що якість вашого сну так чи інакше все одно позначиться на вашому здоров'ї в майбутньому.
Зрештою, не варто ігнорувати і результати недавнього дослідження, під час якого було відкрито існування глімфатичної системи, що очищає мозок від непотрібної інформації. Содиректор Центру трансплантаційної нейрохірургії Університету Рочестера та автор дослідження доктор Майкен Недергаард зазначає: «Сон є критично важливим для роботи системи очищення мозку від непотрібного «сміття», а наше дослідження доводить, що чим глибший сон, тим краще. Це відкриття доповнює дедалі чіткіші докази того, що з якості сну та його тривалості можна передбачити початок розвитку недоумства і хвороби Альцгеймера».
Глімфатична система функціонує лише тоді, коли людина спить. По суті вона стискає клітини мозку, впорскуючи в мозок спинномозкову рідину. Остання очищає мозок від відходів, включаючи бета-амілоїдні білки, що призводять до розвитку Альцгеймера.
Дослідження показують, що недосипання може провокувати різні проблеми: порушення пам'яті, труднощі з обробкою емоцій і навчанням, а також, як уже згадувалося вище, діабет. Сподіваюся, це досить переконливі причини, щоб ви почали берегти свій мозок та привчили себе до повноцінного сну.
Вечірній ритуал підготовки до сну
Мені подобається представляти свою спальню сакральним притулком для сну, відпочинку та відновлення. А тепер давайте подумаємо, який вечірній ритуал ви можете вигадати для себе, щоб підготуватися до сну. Спробуйте наступний варіант (до речі, ви завжди можете доповнити його 5-хвилинною практикою релаксації перед сном).
Ось кілька дієвих порад, які вам варто врахувати, перш ніж увійти до свого «сонного притулку»:
- Уникайте електролюмінесцентного випромінювання від телевізора, комп'ютера та мобільного телефону — всі вони приблизно на 2 години уповільнюють вироблення організмом мелатоніну. Якщо у вас у спальні є телевізор чи будь-яка інша техніка, радимо подумати над тим, щоб створити для сну зону, вільну від гаджетів.
- Спробуйте перед сном випити тепле молоко або ромашковий чай — як відомо, вони мають розслаблюючу властивість.
- Послухайте спокійну чи м'яку музику.
- Використовуйте заспокійливі аромати на кшталт лавандової та рожевої олії.
- Почитайте щось нестрашне і легке, що не змушує думати. Читання у ліжку може завадити вам заснути, тому за годину до сну радимо закрити книгу.
- Надягніть зручну піжаму — це відмінний сигнал для мозку про те, що час готуватися до сну.
- Уникайте фізичних навантажень і не їжте щонайменше за годину до сну, тому що це тільки стимулює роботу тіла.
Навіть якщо ви звикли лягати спати в певний час, ваше тіло все одно звикне до нового графіка, якщо ви дасте йому достатньо часу, привчаючи до нової звички. Створіть собі вечірній ритуал підготовки до сну, який найбільш повно відповідатиме вашим особистим потребам.
Робіть все можливе, щоб щовечора лягати спати в той самий час і зрештою навчіть своє тіло і розум засинати одночасно.
Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.
Джерело: ukr.media