Загальні правила і техніка бігу, освоєння яких допоможе отримати від цього виду спорту лише користь

Деякі з нас, щоб схуднути, купують абонемент у фітнес-зал, але хтось прагне заощадити гроші і займається вдома. Дійсно, навіщо в теплу пору року паритися в задушливому залі, якщо можна тренуватися на свіжому повітрі?

Все більше набирає популярності в цей час біг. Однак всупереч розхожій думці, цей вид спорту не завжди допомагає скинути вагу, як і практично марний для тих, хто хоче наростити м'язову масу. Біг являє собою кардіотренування. Він дає загальний тонус організму, зміцнює дихальну систему, допомагає утримувати вагу в нормі, інформує Ukr.Media.

Розглянемо загальні правила і техніку бігу, освоєння яких допоможе отримати від цього виду спорту результати

1. У першу чергу, слід сказати «ні» однотипним пробіжкам. Організм дуже швидко пристосовується до навантажень, і якщо бігти щоразу одну і ту ж відстань в одному і тому ж темпі, то ефект буде триматися тільки перші пару-трійку пробіжок. Тому слід збільшувати довжину щоденного маршруту, щоб організм продовжував залишатися в тонусі і витрачав енергію.

Крім цього, якщо головна мета — це скинути вагу, а не просто підтримувати її, то потрібно ускладнювати свої досягнення і поступово збільшувати швидкість. Можна скласти собі таблицю і план пробіжок і щоразу ставити перед собою нові горизонти.

2. Поза для бігу повинна бути правильною. Це не гра у квача і не спринтерський марафон, так само як і не гонитва за від'їжджаючим автобусом. Щоб зрозуміти, як правильно бігти, треба уявити собі, що падаєш злегка вперед. Потрібно нахилити корпус, плавно виставити вперед спочатку одну ногу, переступити, потім виставити другу ногу. Плюс такої пози в тому, що при ній заощаджуються сили за рахунок енергії падіння.

У жодному разі не можна перекочуватися з п'яти на носок. Бігати — це немов ходити босоніж. Рідко хто ставить при ходьбі босоніж ступню повністю на землю, інакше виникають хворобливі відчуття.

Корпус слід тримати нерухомо і не розгойдувати з одного боку в бік. При правильному бігу працює все тіло (крім стегон, ними виляти не варто).

Коліна при бігу мають бути м'якими і зігнуті приблизно під прямим кутом. Існує різновид бігу і з прямими ногами, але це вже зовсім інший метод.

Не потрібно забувати і про руки! Їх потрібно зігнути під кутом до 90 градусів і пересувати уздовж тіла в такт бігу.

3. Нарешті, варто звернути увагу на загальний темп. Не потрібно бігти занадто швидко або занадто повільно. У даному разі «швидше» зовсім не означає «краще». Переступати потрібно часто, але не занадто розмашисто (приблизно по 1,5 кроку в секунду), майже дріботіти. Якщо в планах підтримувати вагу на досягнутому результаті, то бігати слід в одному і тому ж темпі. Якщо ж планується скинути вагу, то треба поступово ускладнювати завдання і прискорюватися.

Біг відрізняється від силових вправ тим, що у нього інший механізм спалювання калорій: вони спалюються лише під час тренування і ніяк не після нього. Людина, яка бігає півгодини, спалює, скажімо, 150 калорій. По суті, якщо вона не побігає цей час, але з'їсть на 150 калорій менше, то результат буде таким же.

Біг — це просто корисне для тонусу організму тренування, який буде давати результати тільки вкупі з правильним харчуванням та іншими супутніми вправами.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *