7 фраз, які видають в вас заздрість до оточуючих
Всі заздрять: білою або чорною заздрістю. Одні легко справляються з непроханими почуттями, а інших вони роз'їдають. Заздрість не робить людину поганою, поки не штовхає на непорядні вчинки. Ці 7 фраз видають оточуючим внутрішні переживання, іноді навіть проти нашої волі, інформує Ukr.Media.
"Чудова новина. Здорово"
Щиру радість не підробити, а не помітити іронію або заздрість в співрозмовника можна, тільки якщо намагатися її не бачити. У чергові компліменти малознайомої людини нескладно повірити, але відтінок фрази сестри або друга відразу видасть негативні нотки. Іноді людина дійсно рада за іншу, але одночасно бореться із заздрістю. Це почуття, яке непросто контролювати, і соромитися прояву емоцій не варто.
Не намагайтеся зобразити радість, якщо не відчуваєте її. Краще будьте спокійні.
"Подумаєш, в КПІ вступив, от якби це був Гарвард або хоча б Кембридж"
Применшуючи заслуги інших людей, ми демонструємо своє невміння прийняти чужий успіх. Так виражається заздрість. Ті, хто відчувають це почуття, роблять акцент на удачі «щасливчика», забуваючи про зусилля, які він доклав для досягнення непростої мети.
"Взяв квартиру в іпотеку? Здорово, а мені бабуся двушку в центрі в спадок залишила"
Людина могла довго йти до своєї мети, а досягнувши її, бажає поділитися з близькою людиною. Якщо друг або знайомий відчуває заздрість, то йому складно розділити радість, не внісши правки в привід торжества. Ви будете намагатися показати, що теж успішні, щасливі і ні чим не гірше, замість того, щоб просто порадіти за іншого.
"Влаштувався на хорошу роботу? В іншому місці зарплата на такій же посаді вище"
Говорячи цю фразу, заздрісник обов'язково полізе в телефон, щоб знайти підтвердження, а потім надішле ще пару вакансій, щоб інша людина відчула себе невдахою. Заздрість допомагає знаходити негативне в кожній події, помічати найдрібніші помилки і недоліки і негайно вказувати на них, псуючи настрій.
Деякі із заздрості намагаються "обламати" чужу радість.
"Виграв у лотерею 100 000? Дурниця, Ось мій сусід мільйон так отримав"
Мозок заздрісника при звістці про чужий успіх починає судорожно шукати інформацію про подібні випадки, а коли не знаходить, то придумує. При цьому іноді ви можете зрозуміти, що збрехали, тільки після закінчення діалогу. Так проявляється заздрість і процес не завжди можна контролювати, а зізнатися у своїй помилці зможе не кожен.
"Здорово, що підвищили. Знаєш, у вихідні не вийде поспілкуватися"
Є люди, які вважають нормальним користуватися результатами чужого успіху, але заздрісників це відштовхує. Тому перевірка відносин і дружби проходить не тільки «прикрощами», а й «радощами». Деяким важко бачити чуже щастя і потрібен час, щоб подолати внутрішній конфлікт. З цієї фрази відразу зрозуміло, що родич або знайомий відчуває дискомфорт, а якщо одночасно він не хоче продовжувати розмову і у нього погіршився настрій, то це ознака заздрості.
"Радий, що ти отримав спадщину. Якщо вкладешся в МММ, то розбагатієш!"
Шкідливі поради звучать не тільки від Остера, але і з боку заздрісників. Вони знають про ризики своїх пропозицій, розуміють, що людина позбудеться того, що отримала, але це не зупиняє їх спроби направити на невірний шлях. Довірливі люди можуть послухати рідну або близьку людину, якою керує заздрість, і зруйнувати відносини або втратити престижну роботу.
"Не заздри" — вчить нас релігія, але важливіше не просто цього не робити, а розуміти коли неприємне почуття наздоганяє. Розібравшись з причиною заздрості і прислухавшись до себе, можна позбутися від неприємного «попутника».
Джерело: ukr.media