7 типів емоційних вампірів та способи з ними впоратися | 100 ІДЕЙ

7 типів емоційних вампірів та способи з ними впоратися

Емоційні вампіри можуть і не усвідомлювати, що шкодять психічному та емоційному здоров'ю оточуючих, проте їхня поведінка часто призводить до того, що люди довкола відчувають тривогу, втому, пригніченість і навіть депресію після спілкування з ними. Якщо ви помічаєте, що хтось у вашому житті викликає у вас такі емоції, можливо, ви маєте справу з емоційним вампіром. Ось деякі симптоми, які можуть на це вказувати:

  • Ви відчуваєте занепокоєння, виснаження та депресію після спілкування.
  • Ви відчуваєте себе приниженими та неповажними.
  • Ви постійно скаржитесь на цю людину.
  • Інші люди зауважують, що спілкування з такою людиною негативно впливає на вас.

Як розпізнати емоційного вампіра?

Існує сім основних типів емоційних вампірів, і у всіх у них є спільні риси, які негативно впливають на ваш психічний та емоційний стан:

  • Вони уникають відповідальності за свої дії та звинувачують вас у своїх помилках.
  • Вони прагнуть довести свою перевагу.
  • Вони схильні до критики ваших дій та рішень.
  • Вони маніпулюють і вселяють почуття провини.
  • Вони часто опиняються в епіцентрі драми.
  • Вони поводяться як мученики та жертви.
  • Вони ігнорують чи применшують ваші проблеми.

Нарцис

Нарцис — найскладніший і найнебезпечніший тип емоційного вампіра. Ці люди мають недолік емпатії і роздуте почуття своєї значущості. Щоб впоратися з ними, важливо знизити свої очікування, зосередитись на собі та розпізнати тактики маніпуляції, які вони використовують. Усвідомлюючи їхні хитрощі, вам буде легше чинити опір їхньому впливу, інформує Ukr.Media.

Жертва

Жертви постійно скаржаться на свої проблеми, але не бажають визнавати, що вони можуть бути вирішені. Щоб не виснажуватися емоційно, припиніть намагатися вирішувати їхні проблеми — так ви не будете розчаровані їхньою бездіяльністю і зможете зберегти власний спокій.

Контролер

Контролери прагнуть керувати кожним вашим кроком та словом, що призводить до втрати вашої самостійності. Їхні поради часто подаються як турбота про вас, але це форма контролю. Захистити своє емоційне благополуччя можна, якщо м'яко, але наполегливо дати зрозуміти, що ви хочете приймати рішення самостійно.

Болтун

Болтуни не цікавляться вашим життям — вони бачать вас лише як слухача для своїх проблем. Такі відносини часто виявляються односторонніми. Щоб це змінити, відкрито і прямо висловіть свої почуття та позначте свої межі.

Королева драми

Вони завжди опиняються в центрі пліток та конфліктів. Люблять поширювати чутки та привертати до себе увагу. Щоб не стати частиною їхнього драматичного сценарію, уникайте обговорень за спиною і тримайтеся подалі від пліток.

Суддя

Судді засуджують усіх і вся, і якщо вони критикують інших перед вами, швидше за все, за вашою спиною вони роблять те саме. Їхня критика часто спрямована на те, щоб змусити вас відчути себе неповноцінним. Навчіться не сприймати їхні слова на свій рахунок — це ключ до збереження внутрішнього спокою.

«Я кращий за тебе»

Цей тип емоційного вампіра завжди прагне показати свою перевагу, принижуючи ваші досягнення. Їхня поведінка часто коріниться у глибокій невпевненості. Щоб захистити себе, нагадайте про свою самооцінку і про те, що їхні успіхи не зменшують цінності ваших досягнень.

Іноді найкращим виходом із ситуації є віддалення від токсичних людей, навіть якщо ви їх любите. Адже вони можуть завдати вам більше шкоди, аніж ви думаєте. Бережіть своє емоційне здоров'я та оточуйте себе людьми, які цінують та підтримують вас.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *