Без нервового зриву — три способи справитися зі стресом через зміни у житті
Зміни стали невід'ємною частиною нашого життя, і ми досі продовжуємо щодня вчитися знаходити внутрішню опору та робити вибір на користь себе. Чи можна визначити, зрозуміти, відчути, що ти на порозі серйозних змін? Що людина відчуває перед тими подіями, які круто змінять її життя і чи завжди це можна відчути?
Чи відчуваємо ми майбутні зміни?
Як каже наш експерт, у 90% випадків ми це відчуємо, тому що основний генератор змін — наша свідомість. Хто вже змінював своє життя, напевно, дізнається кілька знайомих показників зі списку нижче. Те що насправді відбувається з нами перед серйозними змінами і чому, як правило, ми в ці моменти почуваємося так погано?
- завмирання чи уповільнення: життя ніби йде своєю чергою, але тебе не залишає відчуття, що «ескалатор їде, а ти стоїш на місці», старі розваги, види активності та відпочинку перестають приносити радість;
- змінюється коло спілкування: здається, що сім'я, друзі або знайомі не радують, не розуміють, не поділяють інтересів, не хочеться з ними зближуватися, а, навпаки, хочеться усамітнення і занурення в себе;
- з'являються нові інтереси: раптово ти згадуєш про те, що любив у дитинстві чи захоплюєшся новою творчістю, починаєш «потай» задумувати новий проект чи невластивий напрямок подорожі, заводиш нове хобі.
Якщо підбити підсумок, то психіка, відчуваючи потенціал для зростання особистості, починає генерувати скидання та перезавантаження: людині необхідно випробувати процес „переродження”, щоб навчитися жити по-новому, приймати відмінні від колишніх рішень і масштабувати наявні ресурси, інформує Ukr.Media.
Психіка людини — наймудріший еволюційний механізм. Те, що не може розвиватися, закінчується і дає початок новому. Так, невдовзі після пройденої трансформації, дивлячись назад, ми розуміємо: наша минула версія не була здатна робити ті вибори та приймати ті рішення, на які здатна сьогоднішня.
Чи можна собі допомогти
Як допомогти собі, якщо відчуваєш, що опинився на порозі змін і знайшов себе на початку чи в середині цього процесу? Способи підтримки себе досить прості, дієві та зрозумілі. Можна виділити кілька основних:
– не намагатися повернутися назад „впхнути” себе у старі сценарії та жити як раніше. Усвідомлення важливості пройденого шляху, підбиття підсумків періоду, що проходить, стратегічна сесія коуча або прийом психолога буде відмінною допомогою собі на даному етапі;
– відвідати флоатинг, зайнятися плаванням, йогою, дихальними практиками, розтяжкою та іншими приємними та не дуже інтенсивними видами фізичної активності. Наше тіло змінюється разом із психікою і також вимагає підтримки та зняття тремору м'язів, спричиненого стресом;
– почніть впускати у своє життя нові знання та знайомства, відкрийтеся змінами, дозвольте собі навчання, які викликають позитивні емоції, проводьте час з дітьми та наповнюйтесь радісними емоціями. Відкрийте в собі нові грані, знайдіть те, що дійсно подобається вашій „оновленій” версії, адже це нова особистість, з якою, можливо, потрібно буде заново знайомитись!
Змінюйтесь, ростіть, розвивайтеся, даруйте цьому світу нові ідеї та колаборації, винаходи та інноваційні технології! Будь-який процес має фазу початку і фазу завершення, і все, що відбувається, — щодня робить цей світ ще яскравішим нашими руками!
Джерело: ukr.media